Nezastavitelná ruská mašina. Ovečkin dokázal to, co již sto let nikdo jiný

Lukáš Caha Lukáš Caha
Aktualizováno 8. 10. 2017 10:34
Ruský hokejista Alexander Ovečkin v noci na neděli opět zářil. Ve druhém zápase sezony přidal svůj již druhý hattrick, čímž vyrovnal sto let starý rekord. Od roku 1917 se totiž žádnému jinému hokejistovi v NHL nepodařilo zahájit sezonu v takovém stylu.
Radost Alexandra Ovečkina
Radost Alexandra Ovečkina | Foto: Reuters

Washington - Čtvrteční hattrick Alexandra Ovečkina proti Ottawě byla jen předzvěst toho, co tento dvaatřicetiletý Rus chystá na sobotu. Hned v první třetině zápasu proti Montrealu opět třikrát skóroval a ve druhém dějství přidal i čtvrtou branku. Velkou měrou se tak zasloužil o výhru Washingtonu (6:1).

"Měl jsem tu manželku i sestru. Vždy, když tu jsou, tak střílím hattricky. V pondělí odlétají, ale možná je ještě přemluvím, aby s námi cestovaly i do Tampy," smála se první hvězda večera.

Ovečkin tak má po dvou zápasech na svém kontě již sedm kanadských bodů. Navíc dokázal to, co se od roku 1917 nepovedlo žádnému jinému hráči v NHL - vstřelit dva hattricky ve dvou úvodních zápasech sezony.

Pro Rusa je to už devatenáctý hattrick v kariéře, čímž vyrovnal klubový rekord Slováka Petra Bondry. Dva v po sobě následujících zápasech však Ovečkin ještě nikdy nedal. Loni zaznamenal v celé sezoně jen dva.

Na oba letošní hattricky navíc Ovečkinovi stačily pouhé dvě třetiny. Zatímco ten sobotní dal v prvním dějství, ve čtvrtek skóroval ve třetí dvacetiminutovce.

Pokud to takto půjde dál a Ovečkin bude střílet v každém zápase hattricky, dostane se po základní části na 246 gólů, píše na Twitteru s nadsázkou Americký novinář.

Další Rus ve službách Capitals, Jevgenij Kuzněcov, si připsal naopak sedm asistencí a spolu s Ovečkinem vedou kanadské bodování NHL.

Zajímavostí sobotního duelu Washingtonu je i to, že Nathan Walker, první Australan v historii NHL, se postaral o svoji premiérovou trefu.