reklama

Kubalíka z NHL mrazilo v zádech. Lepší atmosféra než v Americe, tvrdí Voráček

Jakub Voráček Jakub Voráček autor: Milan Kammermayer
Zámořská NHL jásá nad rekordem. Nikdo jiný nepřivábil na hokej do pražské O2 areny víc lidí. Atraktivní bitvu Philadelphie a Chicaga sledovalo v pátek 17 463 diváků. "Když jsem slyšel, jak lidé fandili, tak doufám, že za rok tady bude NHL zase," líčil Jakub Voráček.

Na straně Chicaga si atmosféru pochvalovali útočníci David Kämpf a Dominik Kubalík, byť jim zážitek pokazila prohra 3:4.

Ani jeden ze tří Čechů nebodoval, ale důvodů k jásotu bylo dost. Padlo hodně gólů, hvězdy ukázaly řadu prvotřídních akcí a týmy rozhodně nehrály "na jistotu". To můžou potvrdit oba brankáři.

"Dobrý hokej na první zápas sezony," pronesl Voráček. "Celkově úžasný zážitek. Už dřív jsem říkal, že Chicago si zakládá na otevřeném líbivém stylu. Hráli jsme dost nahoru dolů, což fanoušci museli ocenit."

Jelikož hlediště zaplnil slušný počet fanoušků v dresech Philadelphie či Chicaga, došlo na tradiční a leckdy až překvapivě hlasité pokřiky "Let's go Flyers" či "Let's go Hawks".

"Jsem za takovou atmosféru rád. Byla daná hokejem. Kdybychom hráli bez šancí, lidé se do varu nedostanou. Moc jsem si tu podporu užíval. Myslím, že byla hlasitější než na normálním zápase v Americe, což je velice pozitivní. Když jsem slyšel, jak lidé fandili, tak doufám, že za rok tady bude NHL zase," vykládal Voráček.

Rekordní návštěva, evropské debuty a góly "českého Kanaďana". To byla NHL v Praze Rekordní návštěva, evropské debuty a góly "českého Kanaďana". To byla NHL v Praze Prohlédněte zde

V jednu chvíli ho přerušil trenér Philadelphie Alain Vigneault, který tiskovou konferenci za smíchu novinářů nečekaně "přepadl". Měl jít na řadu až po české hvězdě, ale jelikož chtěl stihnout autobus, vestoje bleskurychle zodpověděl dva dotazy a sedícího svěřence poplácal po rameni: "Teď je to tu celé tvoje, chlapče."

Jak symbolické. Právě kolem Voráčka bylo za posledních pár dní nejvíc ruchu.

"Jake je tady opravdová celebrita, lidé ho zbožňují," všiml si brankář pensylvánského klubu Carter Hart, kterého zároveň potěšilo, kolik diváků v dresu Philadelphie spatřil.

"Je vidět, že NHL tu nabírá na popularitě, k čemuž vlastně tyhle akce slouží," poznamenal. "Dokonce když jdete po Praze, tak vás lidé poznávají. Nemyslel jsem si, že se něco takového stane." 

Hart a spol. si zhruba čtyři dny v české metropoli užili. Zdůrazňovali, že měli dobrého průvodce - Voráčka.

"Spoluhráči vědí, jak mluvím o Česku, naší kultuře. Hodně kluků zjistilo, že je v Praze parádně," vykládal Voráček. "Skvěle jsme tady stmelili náš kolektiv. Třeba v úterý jsme zašli na pivo, což si podle mě každý užil. Tohle je občas důležité, jsem velký zastánce podobných věcí."

Možná ještě emotivnější chvíle než Voráček prožíval Kubalík, jenž v zámořské lize debutoval. Jako první Evropan v historii si odbyl premiéru v rodné zemi.

Když se pár chvil před úvodním buly při ohlašování zahajovacích formací zjevil na kostce a sklidil aplaus, běhal mu mráz po zádech. Celkově si atmosféru užíval: "Byla fajn, ale já ji takovou očekával. Nebo spíš jsem tomu věřil, protože naši lidé za to umějí vzít."

reklama