reklama

Start NHL na Nový rok vypadá nereálně. Ve hře je odložení na půlku ledna

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Zahájení nové sezony NHL se možná kvůli pandemii koronaviru odloží až na polovinu ledna. O tomto termínu a následné základní části zkrácené na 56 zápasů z obvyklých 82 nyní podle zámořských médií diskutují zástupci hokejové ligy a hráčské asociace NHLPA.

Datum 1. ledna, které bylo původně pro obě strany cílem pro start sezony, je už nyní nereálné, protože týmy budou potřebovat čas pro zahájení tréninkových kempů a přípravné zápasy. Podle TSN je pravděpodobné zahájení nejdříve 15. nebo 16. ledna s vyvrcholením finálovou sérií Stanleyova poháru začátkem července.

Jednou z diskutovaných variant je i sezona zkrácená až na 52 zápasů, podle serveru The Athletic by ale kluby i hráči dali přednost 56 utkáním. Přípravné kempy všech 31 týmů by měly otevřít na začátku nového roku, zhruba 2. ledna.

Komisionář NHL Gary Bettman v minulosti prozradil, že pro nadcházející sezonu je ve hře i varianta zápasů v krátkodobých "bublinách", které by posloužily jako základny pro více utkání a mužstva by se v nich prostřídala. Inspirací pro ně byla improvizovaná dohrávka minulého ročníku, která se uskutečnila v uzavřených centrech v Torontu a Edmontonu.

reklama