reklama

NHL viděla první australský gól. Byl to výjimečný okamžik, rozplýval se bývalý hráč Vítkovic

Nathan Walker slaví svůj první gól v NHL Nathan Walker slaví svůj první gól v NHL autor: Reuters
Australský útočník Nathan Wolker, který začal objevovat profesionální hokej ve Vítkovicích, skóroval hned ve svém prvním utkání v NHL. "Nebyl jsem si nejdřív úplně stoprocentně jistý, že je ten gól můj," přiznal dvaatřicetiletý hráš Washingtonu.

Washington - Útočník Nathan Walker se stal prvním australským hokejistou, který nastoupil v NHL. Debut za Washington navíc ozdobil gólem, jímž přispěl k vysoké výhře 6:1 nad Montrealem.

Nezastavitelná ruská mašina. Ovečkin dokázal to, co již sto let nikdo jiný Nezastavitelná ruská mašina. Ovečkin dokázal to, co již sto let nikdo jiný Čtěte zde

Třiadvacetiletý Walker se narodil ve velšské metropoli Cardiffu, dva roky poté se však jeho rodina přestěhovala do Sydney, kde také v šesti letech začal s hokejem. "I když jste z Austrálie, můžete si jít za svým snem. A brát to krok za krokem, abyste se jednoho dne dostali, kam jste chtěli. Dnes se sen proměnil ve skutečnost," řekl Walker novinářům.

V sezoně 2007/08 si připsal první start za osmnáctku Vítkovic a právě v dresu Ostravanů objevoval svět velkého hokeje. Takřka přesně před šesti lety naskočil do extraligy a stal se prvním australským hráčem, jenž kdy působil jako profesionál v Evropě. Poslední čtyři sezony čekal na svou příležitost na farmě v Hershey v nižší zámořské lize AHL.

"Jako dítě myslíte na to, že jednoho dne si zahrajete NHL. A pak jste najednou tady. Bylo to úžasné. Moc jsem si všechno užil. I když prvních pár střídání jsem pořádně nevěděl, co se děje. Byl jsem rád už jen za to, že si mohu zahrát, navíc s tak mimořádnými hráči," prohlásil Walker, jenž byl svědkem čtyřbrankového galapředstavení Alexandra Ovečkina.

Sám se mezi střelce večera zapsal také. Když v závěru druhé třetiny zvýšil tečí na konečných 6:1, musel si počkat na potvrzení gólu, neboť původně byl za střelce označen jiný útočník Devante Smith-Pelly, který pálil od modré čáry. "Nebyl jsem si nejdřív úplně stoprocentně jistý, že je ten gól můj," připustil Walker.

Jakmile hlasatel v hale během třetí dvacetiminutovky ohlásil změnu a vše uvedl na pravou míru, v hledišti díky Walkerově rodině zavlála australská vlajka. "Byl to hodně výjimečný okamžik. A jsem na něj pyšný. Nemám vůbec slov. Je to prostě neuvěřitelné," prohlásil Walker.

Příležitost v nejlepší hokejové lize světa si vybojoval pracovitostí. "Vždy se nám líbila jeho rychlost a velká soutěživost. Postupně se z něho stal skvělý hráč na oslabení, i nadále se zlepšuje. Hraje lépe pozičně a také lépe čte hru," ocenil Walkera generální manažer Capitals Brian MacLellan.

reklama