Můžeme porazit každého, libuje si Voráček. V odvetě s Rangers přihrál na dva góly

1. 3. 2020 21:16
Český útočník Jakub Voráček pomohl Philadelphii dvěma přihrávkami v utkání hokejové NHL k vítězství 5:3 na ledě New Yorku Rangers.
Jakub Voráček
Jakub Voráček | Foto: Reuters

Philadelphia vedla v 22. minutě už 4:0, přičemž druhý gól dal Sean Couturier z dorážky Voráčkovy střely. Druhý bod si kladenský odchovanec připsal v závěru prostřední třetiny, když jeho prudkou přihrávku usměrnil do branky Travis Konecny a zvýšil na 5:1.

"Víme, že máme silný tým a že můžeme porazit kohokoliv," řekl Voráček po šesté výhře Philadelphie za sebou. Oba body si připsal v přesilových hrách, ze kterých Flyers udeřili v utkání třikrát.

"V poslední době nám fungují až neuvěřitelně dobře. Je to naše velká zbraň. Dáváme z přesilových her důležité góly v klíčových chvílích," pochvaloval si trenér Philadelphie Alain Vigneault.

Rangers marně dotahovali a prohráli s Flyers podruhé během tří dnů. Voráček si v obou zápasech připsal celkem šest asistencí, vylepšil si bilanci na 52 bodů (12+40) a v produktivitě českých hráčů se posunul na druhé místo před Jakuba Vránu z Washingtonu.

Pod všechny branky Rangers se podepsal Mika Zibanejad (2+1) a dvě gólové přihrávky si připsal Arťom Panarin. Ruský útočník tak překonal hranici 90 bodů v sezoně, což se v klubové historii povedlo naposledy Jaromíru Jágrovi (2006/07). Po téměř měsíční odmlce se objevil v brance Rangers Henrik Lundqvist.

"Není jednoduché chytat po tak dlouhé době. Zápas jsme ztratili vyloučeními, ale ani já jsem nebyl dobrý," řekl Lundqvist, který si připsal 886. start v soutěži a v počtu odchytaných zápasů je v historické tabulce na děleném osmém místě s Tonym Espositem.

Výsledek NHL:

New York Rangers - Philadelphia 3:5 (0:3, 1:2, 2:0)

Branky: 33. a 53. Zibanejad, 46. Bučněvič - 2. Niskanen, 12. Couturier (Voráček), 18. M. Raffl, 22. D. Grant, 36. Konecny (Voráček). Střely na branku: 26:26. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. D. Grant, 2. Konecny (oba Philadelphia), 3. Zibanejad (Rangers).