reklama
20:00 • NHL • Global Series
4:3
1:1 2:1 1:1
Philadelphia Flyers
Philadelphia Flyers
Chicago Blackhawks
Chicago Blackhawks
  • 7. Konecny
  • 27. Lindblom
  • 39. Konecny (Laughton)
  • 50. Raffl (Pitlick, Hägg)
  • 8. Nylander (Kane)
  • 40. DeBrincat (Kane, Gustafsson)
  • 58. Kane (Gustafsson, Keith)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z utkání NHL Global Series mezi týmy Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks, které se odehraje v pražské O2 Areně. Zápas odstartuje v pátek 4. října ve 20:00 a živě jej bude vysílat kanál Nova Sport 1.

Po dlouhých devíti letech se nejlepší hokejová liga světa vrací do České republiky. V pražské O2 Areně odstartují novou sezonu vzájemný soubojem týmy Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks

Flyers za sebou mají sezonu, ve které se nedostali do play off a v Metropolitní divizi se umístili až na šesté příčce. Na páté místo přitom ztráceli propastných 16 bodů. 

Tým po sezoně posílil o zkušeného útočníka Kevina Hayese nebo o beka Matta Niskanena. Výměnou za Niskanena putoval do Washingtonu český bek Radko Gudas. 

V Praze s týmem nechybí hlavní hvězdy, kterými jsou útočníci Claude GirouxJakub VoráčekSean Couturier, obránci Shayne GostisbehereIvan Provorov nebo mladý talentovaný gólman Carter Hart

Blackhawks si v minulém ročníku rovněž ve vyřazovacích bojích nezahráli. V Centrální divizi totiž skončili až šestí, o šest bodů za pátým Coloradem. 

Novou tváří na soupisce Blackhawks je například Čech Dominik Kubalík, který čeká na svoji premiéru v NHL. Mužstvo dále doplnili například obránce Olli Määttä nebo brankář Robin Lehner. Tým naopak opustil německý forvard Dominik Kahun

Českého diváka dozajista potěší přítomnost Davida Kämpfa na soupisce, stejně jako přítomnost hlavních hvězd Blackhawks, jimiž jsou útočníci Patrick KaneJonathan Toews nebo obránce Duncan Keith. Za zmínku bezpochyby stojí také jméno brankáře Coreyho Crawforda

O NHL je v Česku skutečně obrovský zájem, což ukázal už včerejší otevřený trénink obou týmů. 

Předpokládaná sestava Flyers:

Hart - Braun, Provorov, Gostisbehere, Hägg, Niskanen, Sanheim - Voráček, Hayes, Giroux - Konecny, Couturier, Lindblom - van Riemsdyk, Laughton, Twarynski - Pitlick, Raffl, Bunnaman.

Předpokládaná sestava Blackhawks: 

Crawford - Gustafsson, Keith, Seabrook, Määttä, Gilbert, Koekkoek - Kane, Toews, Nylander - Shaw, Strome, DeBrincat - Kubalík, Kämpf, Saad - Caggiula, Carpenter, Smith.

České zastoupení dnes ale nebude pouze na soupiskách obou týmů a na tribunách. Role čárového rozhodčího se totiž ujme Libor Suchánek. Tomu bude na čáře asistovat Brian Murphy, hlavními sudími pak budou Dan O'Halloran Jean Hebert

NHL si svoje zvyky přivezla i do Prahy. Proto bude zápas začínat s několikaminutovým zpožděním, jak je v zámořské soutěži běžné. 

Podle informací z oficiálního zápisu o utkání by měla za Chicago nastoupit k úvodnímu buly formace, ve které nastupuje David Kämpf, Dominik Kubalík a Brandon Saad. To by byla pro Kubalíka parádní premiéra v NHL! Na úvodním buly a ještě doma v Praze. 

Pražskou O2 arenou již zní americká státní hymna v podání Marty Jandové. 

Následuje minuta ticha za zesnulého legendárního zpěváka Karla Gotta. 

A před úvodním buly ještě zazpívá českou státní hymnu zpěvák Petr Janda. 

David Kämpf a Jakub Voráček už se staví ke slavnostnímu buly. To vhodí legendární gólman Dominik Hašek, kterého na ledě přivítal aplaus ve stoje! 

Oficiálnosti jsou za námi, jde se na hokej! 

00:01

Utkání právě začalo. 

00:20

Philadelphia, která je vedena jako domácí tým, začala aktivně a usazuje se v útočném pásmu. 

00:20

Philadelphia, která je vedena jako domácí tým, začala aktivně a usazuje se v útočném pásmu. 

00:42

Jako první však měl práci Carter Hart. Ten si bez větších potíží poradil s bekhendovým nahozením Davida Kämpfa. 

01:15

Couturier dobře zachytil rozehrávku soupeře ve středním pásmu, ale do protiakce se nedostal. Kotouč mu totiž odskočil od čepele. 

Filip Ardon
4. 10. 2019
reklama