Čeští gólmani zažili v NHL špatný večer, Mrázek soupeři "namazal" na gól. Polák se popral

Aktualizováno 16. 11. 2016 9:12
Čeští gólmani Petr Mrázek z Detroitu ani Marek Mazanec v brance Nashvillu neslavili v NHL vítězství svých barev. V Red Wings mají starosti s formou Mrázka i Jima Howarda.
Petr Mrázek.
Petr Mrázek. | Foto: ČTK

New York - Detroitský gólman Petr Mrázek se špatnou rozehrávkou podepsal pod úvodní branku zápasu s hokejisty Tampy Bay, ve kterém jeho tým doma v úterním zápase NHL prohrál 3:4. V úterním utkání NHL se nedařilo ani Marku Mazancovi z Nashvillu, který podlehl Torontu 2:6.

Mrázek odstartoval sezonu jako jednička týmu, ale v předchozích čtyřech zápasech zůstal jen na střídačce. Minulé utkání nevyšlo jeho konkurentovi Jimmymu Howardovi, který za dvě třetiny pětkrát inkasoval.

Ostravský rodák dochytal zápas bez problémů a v duelu s Tampou Bay začal od úvodní minuty. Ale špatně. Za brankou chyboval v rozehrávce a Nikita Kučerov skóroval pohodlně do prázdné klece.

Mrázek: Kotouč najednou změnil směr

"Byl jsem připravený kotouč odehrát, když najednou po nějakém odrazu změnil směr. Bohužel přímo Kučerovovi na hokejku," uvedl Mrázek. Ještě v úvodní třetině zvýšil z dorážky náskok kapitán hostů Steven Stamkos, který zápas kvůli zranění nedohrál.

Potřetí inkasoval Mrázek na začátku třetí části, kdy ho překonal střelou od modré Nikita Nesterov a dostal Tampu Bay opět do dvougólového trháku. Detroit ztrátu sice smazal, ale v předposlední minutě šťastnou trefou rozhodl Kučerov. Český gólman reagoval na střelu, kterou zblokoval jeho spoluhráč Drew Miller přímo na hokejku ruského útočníka, před nímž zívala opět odkrytá branka.

"Pořádně jsem střelu od modré neviděl, proto jsem se nahnul do strany. Ale asi trochu více, než bylo potřeba. Náš hráč odvedl dobrou práci, když puk zblokoval, jenže opět šel přímo na hokejku Kučerova," popisoval český gólman, který v zápase kryl 18 střel.

Mazanec byl před pár dny povolán z farmy v Milwaukee a hned dostal šanci v brance Nashvillu, stejně jako Mrázek ale nezačal dobře. Inkasoval už po 64 sekundách hry z ostrého úhlu z hole Mitchella Marnera. Problémy českému gólmanovi dělal hlavně James Van Riemsdyk, který v úvodní třetině z dorážky zvýšil na 2:0 a nakonec dal hattrick.

Florida ukončila neporazitelnost Montrealu

"Jsem si jistý, že jeden nebo dva góly by chtěl vzít zpět. Zejména ten první byl z těžké pozice, puk viděl a stejně to skončilo brankou. V okamžiku, kdy jsme prohrávali 0:2 a snažili se vrátit do zápasu, nás ale podržel. Ještě za stavu 1:2 převedl několik dobrých zákroků," komentoval trenér Nashvillu Peter Laviolette výkon českého gólmana, který si v utkání připsal 26 zásahů.

Toronto pojistilo výhru v závěrečné části, v níž třemi zásahy upravilo skóre z 3:2 na 6:2. V dresu domácích se poprvé v sezoně popral Roman Polák, který dohrál u mantinelu Filipa Forsberga a po českém obránci ihned vystartoval Mike Fisher. Útočník Nashvillu měl v souboji navrch a nakonec Poláka povalil na led.

V třinácti úterních utkáních bodoval z českých hráčů jen Dmitrij Jaškin, který jednou asistencí pomohl St. Louis k výhře 4:1 nad Buffalem. Po akci odchovance pražské Slavie padla v úvodu poslední třetiny za stavu 1:1 rozhodující branka. Jaškin se z pravé strany natlačil před gólmana, kterého sice nepřekonal, ale volný puk v brankovišti lehce doklepl Jaden Schwartz.

Hokejisté Floridy ukončili domácí neporazitelnost Montrealu vítězstvím 4:3 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil Aaron Ekblad, který sice při střele zlomil hůl, ale to mu paradoxně pomohlo. Brankář Carey Price předpokládal prudkou ránu z mezikruží a už nedokázal reagovat na pomalu se klouzající puk po ledě. Kanadský klub tím přišel o možnost vyrovnat ligový rekord Chicaga, které v sezoně 1963/64 odstartovalo jedenácti výhrami na svém ledě.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Ottawa 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 6. Cousins, 34. Raffl - 28. Stone, 59. Turris, rozhodující sam. nájezd Karlsson. Střely na branku: 35:26. Diváci: 19.358. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Anderson (oba Ottawa), 3. Konecny (Philadelphia).

Carolina - San Jose 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 51. Nordström. Střely na branku: 33:22. Diváci: 8.932. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Nordström (oba Carolina), 3. Dell (San Jose).

Columbus - Washington 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 -1:0)

Branky: 54. Werenski, 61. Atkinson - 36. Bäckström. Střely na branku: 27:22. Diváci: 11.738. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Werenski, 3. Bobrovskij (všichni Columbus).

Toronto - Nashville 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Branky: 15., 28. a 54. Van Riemsdyk, 2. Marner, 48. Komarov, 56. Nylander - 18. Neal, 37. Arvidsson. Střely na branku: 32:34. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval šest branek z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 81,25 procenta. Diváci: 19.342. Hvězdy zápasu: 1. Van Riemsdyk, 2. Marner, 3. Bozak (všichni Toronto).

Montreal - Florida 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 3. Pacioretty, 25. Desharnais, 46. Byron - 6. Petrovic, 16. Rau, 38. Malgin, 63. Ekblad. Střely na branku: 37:24. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Ekblad (Florida), 2. Desharnais (Montreal), 3. Matheson (Florida).

Detroit - Tampa Bay 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)

Branky: 19. Nielsen, 48. Sproul, 50. Zetterberg - 4. a 59. Kučerov, 7. Stamkos, 42. Nesterov. Střely na branku: 28:22. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit 58:26 minuty, inkasoval čtyři branky z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 81,81 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov (Tampa Bay), 2. Sproul (Detroit), 3. Nesterov (Tampa Bay).

St. Louis - Buffalo 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky: 11. Fabbri, 41. Schwartz (Jaškin), 43. Brodziak, 59. Upshall - 8. Reinhart. Střely na branku: 31:24. Diváci: 16.884. Hvězdy zápasu: 1. Fabbri, 2. Allen, 3. Reaves (všichni St. Louis).

Minnesota - Calgary 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 7. Gaudreau. Střely na branku: 27:27. Diváci: 19.048. Hvězdy zápasu: 1. Johnson (Calgary), 2. Dubnyk (Minnesota), 3. Gaudreau (Calgary).

Winnipeg - Chicago 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky: 7. Morrissey, 45. Thorburn, 49. Laine, 49. Petan. Střely na branku: 24:27. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Morrissey, 3. Trouba (všichni Winnipeg).

Dallas - New Jersey 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 11. Eaves - 8. Severson, 61. Henrique. Střely na branku: 24:33. Diváci: 18.039. Hvězdy zápasu: 1. Niemi (Dallas), 2. Henrique, 3. Severson (oba New Jersey).

Colorado - Los Angeles 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 22. Wiercioch, 22. Bourque, 52. Comeau, 59. Landeskog - 40. Brown. Střely na branku: 30:33. Diváci: 14.805. Hvězdy zápasu: 1. Comeau, 2. Varlamov, 3. Wiercioch (všichni Colorado).

Vancouver - NY Rangers 2:7 (0:1, 1:2, 1:4)

Branky: 40. Sutter, 54. Granlund - 19. a 43. Miller, 30. a 42. Hayes, 35. Pirri, 56. Zuccarello, 59. Holden. Střely na branku: 38:25. Diváci: 17.814. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Hayes, 3. Zuccarello (všichni NY Rangers).

Anaheim - Edmonton 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 8. Ritchie, 23. Fowler, 28. Kesler, 49. Vermette - 39. Draisaitl. Střely na branku: 27:34. Diváci: 15.600. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Kesler, 3. Fowler (všichni Anaheim).