Montreal utrpěl debakl, prohrál 0:10 v Columbusu. Mrázek nestačil na střelce Winnipegu

5. 11. 2016 7:00
Hokejisté Columbusu si ve vítězném NHL s Montrealem 10:0 připsali hned dva rekordy - nejvíc vstřelených branek a nejvyšší vítězství v historii klubu.
Z drtivého vítězství Colubusu se mohl radovat také český nováček Lukáš Sedlák.
Z drtivého vítězství Colubusu se mohl radovat také český nováček Lukáš Sedlák. | Foto: ČTK

New York - Nevídaný debakl 0:10 utrpěli v NHL hokejisté Montrealu na ledě Columbusu a poprvé v sezoně prohráli v základní hrací době. Svůj premiérový bod při druhém startu v zámořské soutěži zaznamenal český útočník Ondřej Kaše, který přihrál na čtvrtý gól Anaheimu při výhře 5:1 nad Arizonou.

Blue Jackets si vytvořili nový klubový rekord. Jejich dosavadním maximem bylo osm gólů. V pátek měli tuto porci splněnou už po dvou třetinách, přičemž čtyřikrát se prosadili v přesilových hrách.

Dvěma trefami se na triumfu podíleli Cam Atkinson, Scott Hartnell, Nick Foligno a Josh Anderson a celkem 16 z 18 hráčů v poli si připsalo aspoň jeden kanadský bod. Jedním z dvojice, která nebodovala, byl český nováček Lukáš Sedlák.

"Dnes nám vyšlo úplně všechno"

"Člověk už v kariéře několikrát zažil zápas, kdy byl na té opačné straně, které nic nevychází. Nám dnes naopak vyšlo úplně všechno, snad každý odražený puk skončil na naší hokejce. Ale nijak to nesnižuje náš výkon, předvedli jsme skvělý hokej a zasloužili jsme si to," řekl Foligno.

Spokojený byl i trenér John Tortorella, vysoké vítězství ale zároveň nechtěl přeceňovat. "Neznamená to nic jiného, než že si jeden tým přidal zápis do kolonky výher a druhý do kolonky proher," konstatoval.

Canadiens, kteří vstupovali do zápasu v pozici jasného lídra ligy, se sérií osmi výher v řadě, schytali výprask 0:10 počtvrté v dějinách klubu. Tomáš Plekanec, jehož tým v předchozích deseti utkáních inkasoval dohromady jen třináctkrát, byl na ledě u tří inkasovaných gólů.

Deset  gólů v síti Montrealu:

Celý zápas protrpěl v brance náhradník Al Montoya, jeho protějšek Sergej Bobrovskij potřeboval k čistému kontu 30 zákroků.

Canadiens zažili naposledy takový horor v lednu 1995, kdy padli s Detroitem 1:11. Poslední porážka 0:10 je z roku 1942 a na svědomí ji měl rovněž Detroit.

"Nemyslím si, že by na takový zápas mohl člověk někdy zapomenout. Dostali jsme tvrdou lekci. Bohužel to k tomu trochu spělo. Už v minulém utkání jsme hráli špatně, ale dokázali jsme se z toho nějak dostat. Dnes už ne," litoval útočník Brandan Gallagher.

Red Wings neudrželi vedení

Petr Mrázek, který v duelu s Winnipegem čtyřikrát inkasoval a Detroit prohrál 3:5, čelil 30 střelám soupeře. Red Wings přitom v utkání třikrát vedli, ve třetí třetině ale skóre otočil prvními dvěma góly v sezoně Brandon Tanev.

Vítězství Jets pak pečetil střelou do prázdné branky při power play Nikolaj Ehlers.

Kaše, dvacetiletý odchovanec Kadaně, se poprvé zapsal do statistik dva dny po debutu v NHL. Ve 34. minutě zápasu s Arizonou jeden ze soupeřů srazil jeho přihrávku z levého křídla na Antoinea Vermettea a ten tvrdou ranou zvýšil na 4:0. Dvěma góly se pod vítězství Ducks podepsal Rickard Rakell.

Výsledky NHL:

Columbus - Montreal 10:0 (3:0, 5:0, 2:0)

Branky: 11. a 25. Atkinson, 31. a 34. Foligno, 32. a 49. Hartnell, 39. a 51. Anderson, 12. Jones, 15. Savard. Střely na branku: 40:30. Diváci: 14.436. Hvězdy zápasu: 1. Foligno, 2. Anderson, 3. Wennberg (všichni Columbus).

Anaheim - Arizona 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Branky: 13. a 35. Rakell, 10. Bieksa, 20. Silfverberg, 34. Vermette (O. Kaše) - 37. McGinn (Vrbata). Střely na branku: 33:22. Diváci: 16.405. Hvězdy zápasu: 1. Vermette, 2. Rakell, 3. Perry (všichni Anaheim).

Detroit - Winnipeg 3:5 (1:1, 1:0, 1:4)

Branky: 4. Glendening, 30. Zetterberg, 51. Abdelkader - 53. a 59. Tanev, 16. Laine, 43. Scheifele, 60. Ehlers. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 30 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 86,7 procenta. Střely na branku: 33:31. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Tanev (Winnipeg), 2. Zetterberg (Detroit), 3. Scheifele (Winnipeg).