Faksa se zase trefil, gólmana Mrázka při drtivé prohře Detroitu vyhnali z brány. Jágr nebodoval

3. 12. 2017 7:08
Hokejový útočník Radek Faksa z Dallasu se trefil potřetí v řadě a pomohl k vítězství nad Chicagem 3:2 po samostatných nájezdech. Skóroval i David Pastrňák, který ke gólu přidal asistenci a přispěl k výhře Bostonu 3:0 nad Philadelphií, jež prohrála desáté utkání v řadě. Gólmana Mrázka po pěti inkasovaných gólech nahradil v brance kolega Jimmy Howard a Detroit prohrál hrozivě 1:10 a navíc ztratil poosmé v řadě.
Radek Faksa z Dallasu slaví gól.
Radek Faksa z Dallasu slaví gól. | Foto: ČTK

Dallas - Brankáře Petra Mrázka z Detroitu po pěti inkasovaných gólech nahradil v brankovišti Jimmy Howard, Red Wings si z Montrealu odvezli debakl 1:10. Přihrávkou se na výhře domácích podílel Tomáš Plekanec. Ondřej Palát z Tampy Bay pomohl dvěma asistencemi k výhře 5:2 nad San Jose. Vladimír Sobotka asistoval u jediné trefy St. Louis, které podlehlo Minnesotě 1:2 v prodloužení.

Třiadvacetiletý Faksa nejdříve proti Vegas zaznamenal hattrick a poté v souboji s Chicagem gól a asistenci. V odvetě s Blackhawks se prosadil v 33. minutě, kdy mu Remi Elie přihrál mezi kruhy a Faksa střelou z první překonal Antona Forsberga. Opavský rodák vstřelil desátý gól v sezoně a posunul Stars do vedení 2:1, ale hosté do konce druhé třetiny vyrovnali. V samostatných nájezdech rozhodl o bodu navíc pro Dallas ruský útočník Alexandr Radulov.

Pastrňák v 27. minutě pohotovou střelou po vhazování zvýšil na 2:0. Šlo o jeho třináctý zásah. O čtyři minuty později si připsal asistenci u branky Brada Marchanda, jenž byl vyhlášen první hvězdou večera. Druhou se stal jednadvacetiletý rodák z Havířova.

Mrázek strávil ve hře 33:43 minut, než ho z branky vyhnal Charles Hudon, jenž upravoval už na 5:0 pro Canadiens. Pětadvacetiletý gólman pochytal 20 střel a úspěšnost zákroků měl 80 procent. Forvard Paul Byron nastřílel hattrick, Alex Galchenyuk čtyřikrát asistoval. Montreal vyhrál páté utkání v řadě, naopak Detroit prohrál posedmé za sebou.

Jaromír Jágr také v noci na dnešek nastoupil k zápasů svého Calgary proti Edmontonu. V zápase dvou kanadských týmů padlo spoustu branek, ale Jágr nebyl u žádného z pěti vstřelených gólů svého týmu. Vidět naopak byli jiní dva Češi v týmu Flames - Michael Frolík skóroval v oslabení, brankář David Rittich naskočil na třetí třetinu a sledoval mohutný nápor svého týmu, během kterého "Plameny" nasázely čtyři branky a snažily se Oilers zatopit. Na konečné prohře 5:7 to ale nic nezměnilo.

NHL:

Philadelphia - Boston 0:3, Minnesota - St. Louis 2:1 v prodl., Vancouver - Toronto 2:1, Montreal - Detroit 10:1, Tampa Bay - San Jose 5:2, Washington - Columbus 4:3, Arizona - New Jersey 5:0, Nashville - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech, Carolina - Florida 3:2 v prodl., Dallas - Chicago 3:2 po sam. nájezdech, Pittsburgh - Buffalo 5:1, Calgary - Edmonton 5:7.