reklama

Nosek nedohrál. Jako první hokejista v NHL musel kvůli covidu odstoupit během utkání

Tomáš Nosek Tomáš Nosek autor: Reuters
Český útočník Tomáš Nosek z týmu Vegas měl pozitivní test na koronavirus a jako první hokejista v této sezoně NHL byl z tohoto důvodu stažen ze hry v průběhu zápasu.

Kvůli nákaze nedohrál úterní souboj s Anaheimem. NHL o tom informovala na svém webu. Oba týmy se i přes výsledek Noskova testu utkají dnes znovu.

Totální výsměch, spílá hvězda sudím. NHL řeší nevídaný verdikt po selhání videa Totální výsměch, spílá hvězda sudím. NHL řeší nevídaný verdikt po selhání videa Čtěte zde

Osmadvacetiletý Nosek, který dal v tomto ročníku v deseti utkáních jeden gól, nenastoupil do třetí třetiny duelu v T-Mobile Arena v Las Vegas.

Domácí po zápase slavili výhru 5:4. Uspěli potřetí za sebou od návratu do hry poté, co se s koronavirem potýkali již koncem ledna a byly odloženy tři jejich střetnutí.

"Okamžitě poté, co jsme byli upozorněni, že jeden z hráčů měl pozitivní test na covid-19, byl útočník Vegas Golden Knights Tomáš Nosek stažen ze hry, a to přesně v souladu s koronavirovým protokolem, jímž se liga řídí. Nosek byl okamžitě izolován od spoluhráčů a zároveň bylo ihned zahájeno trasování blízkých kontaktů," uvedla NHL v prohlášení.

Golden Knights patří k týmům, které odehrály nejméně zápasů od začátku sezony. Dosud jich stihli jen deset, ale vytěžili z nich 17 bodů a vedou Západní divizi. A to i přesto, že se s překážkou v podobě koronaviru nedávno potýkali, když byli na seznam podle takzvaného covidového protokolu umístěni obránce Alex Pietrangelo a trenér Peter DeBoer.

Mužstvo Vegas kvůli tomu nehrálo od 26. ledna do minulého pátku. Pietrangelo už na seznamu není, přesto se zatím do sestavy nevrátil.

Golden Knights ve středu netrénovali a nebyli ani k dispozici novinářům. Ducks se na ledě T-Mobile Areny připravovali.

NHL musela v této sezoně odložit už 34 zápasů, z toho 25 tento měsíc. Čtvrtého února přijala soutěž další koronavirová opatření.

Jsi drzý k trenérovi, nehraješ. Obávaný Tortorella zpražil v NHL další hvězdu Jsi drzý k trenérovi, nehraješ. Obávaný Tortorella zpražil v NHL další hvězdu Čtěte zde
reklama