Noskův gól na výhru Vegas nestačil, Voráček dvakrát asistoval

4. 4. 2021 7:12
Český hokejový útočník Tomáš Nosek vstřelil v sobotním programu NHL jedinou branku Vegas při prohře 1:2 s Minnesotou a připsal si devátý bod z posledních deseti zápasů. K výhře nestačily ani dvě asistence Jakuba Voráčka. Philadelphia podlehla newyorským Islanders 2:3 po samostatných nájezdech.
Jakub Voráček v play off 2020
Jakub Voráček v play off 2020 | Foto: Reuters

Hráči Vegas zásluhou Noskovy bekhendové trefy vedli od šesté minuty 1:0. Pardubický rodák se dobře zorientoval po odrazu kotouče od brusle spoluhráče Nicolase Roye a z osy hřiště překonal Cama Talbota.

O nejtěsnější náskok přišli Golden Knights až ve třetí části, kdy ve 47. minutě srovnal Kirill Kaprizov a o 55 sekund později stav otočil Joel Eriksson Ek. Minnesota již vedení nepustila a vyhrála na ledě Vegas podruhé za sebou. Golden Knights prohráli třetí zápas v řadě a v boji o vedení v Západní divizi ztrácí na Colorado čtyři body.

"Hráli jsme moc defenzivně a udělali jsme několik chyb. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 1:0 a nedokázali jsme zápas dovést do vítězného konce. Musíme se lépe prosazovat v útočném pásmu, dávat víc gólů," hledal důvody prohry kapitán Vegas Mark Stone.

Také Philadelphia musela ve třetí třetině stahovat. Islanders po dvou gólech Anthonyho Beauvilliera vedli před třetím dějstvím 2:0, Flyers ale dokázali odpovědět. Dvakrát se prosadil Claude Giroux a poslal zápas do prodloužení. U obou tref asistoval Voráček, s devětadvaceti body (5+24) třetí nejproduktivnější Čech v NHL.

V samostatných nájezdech se ve čtvrté sérii prosadil Mathew Barzal a rozhodl o výhře Islanders. Voráček, který mohl rozstřel prodloužit, na Ilju Sorokina nevyzrál. "V této fázi sezony musíme získávat body, bohužel nájezdy jsou trochu loterie. Dnes jsme je nezvládli, přesto jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů poslední doby," řekl dvougólový střelec Giroux.

Sorokin jako šestý brankář v historii vyhrál prvních šest domácích utkání, do kterých v NHL nastoupil od úvodní minuty. Ruský nováček v brance Islanders navázal na Slováka Jaroslava Haláka, který to v sezoně 2006/07 dokázal jako poslední.

Výbornou bilanci drží také brankář Colorada Philipp Grubauer, jenž dovedl Avalanche podvanácté v řadě alespoň k bodu, čímž vyrovnal klubový rekord Petera Budaje a Patricka Roye. V průběhu série si německý gólman připsal jedenáct výher a prohru v prodloužení. V sobotu pomohl sedmadvaceti zásahy k vítězství 2:1 nad St. Louis.

"Připadal jsem si skoro jako v play off. Hráli jsme dobře, výborně jsme bránili oslabení a vytvořili si spoustu střeleckých pozic. Brankář soupeře ale odchytal povedený duel," chválil Grubauer kolegu Villeho Hussa.

Skóre otevřel Nathan MacKinnon a 203. gólem v dresu Avalanche se posunul na čtvrté místo klubových tabulek. Před pětadvacetiletým Kanaďanem jsou pouze spoluhráč z prvního útoku Gabriel Landeskog (212), Milan Hejduk (375) a lídr Joe Sakic (391).

Stav utkání ještě v první třetině srovnal Ryan O'Reilly, který se prosadil po skrumáži v Grubauerově brankovišti. Colorado rozhodlo o výhře 41 sekund před koncem základní hrací doby, poté co do branky propadlo nahození obránce Calea Makara od modré čáry. Hráči Avalanche bodovali ve 14. duelu v řadě a upevnili si první místo v Západní divizi. St. Louis prohrálo pošesté za sebou a vypadlo z elitní čtyřky zaručující play off.

Na Blues se dotáhlo San Jose, které i bez bodového příspěvku Tomáše Hertla a Radima Šimka vyhrálo v Los Angeles 3:2. Sharks dvakrát vedli, ale Kings vždy rychle srovnali. Na úvodní gól Kevina Labanca odpověděl po dvou minutách Dustin Brown a na trefu Evandera Kanea zareagoval v oslabení Trevor Moore. Až třetí branka San Jose rozhodla. V 56. minutě využil chybné rozehrávky brankáře Jonathana Qiucka centr třetí formace Sharks Dylan Gambrell a zařídil San Jose čtvrtou výhru v řadě. Sharks ze šestého místa ztrácí jediný bod na čtvrtou Arizonu.

Florida, druhý tým Centrální divize, přehrála Columbus 5:2 a bodově vyrovnala první Tampu Bay, která již odpoledne porazila Detroit 2:1. Výhru Panthers hattrickem režíroval švédský útočník Alexander Wennberg. Obránce Radko Gudas si za 18 a půl minuty připsal 7 hitů.

Carolina podlehla Dallasu 2:3 a na vedoucí duo Tampa-Florida ztrácí tři body. O vítězství Stars rozhodl na začátku třetí třetiny Tanner Kero. Útočník Caroliny Martin Nečas nebodoval ve třetím utkání v řadě, neprosadil se ani Radek Faksa, který v dresu Stars odehrál 18 minut.

NHL:

Boston - Pittsburgh 7:5, Tampa Bay - Detroit 2:1, Nashville - Chicago 3:0, Buffalo - NY Rangers 3:2 po sam. nájezdech, NY Islanders - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech, Florida - Columbus 5:2, Montreal - Ottawa 3:6, Vegas - Minnesota 1:2, Colorado - St. Louis 2:1, Carolina - Dallas 2:3, Los Angeles - San Jose 2:3. Utkání Edmonton - Vancouver bylo odloženo