reklama

Nová česká hvězda rozzářila NHL. Nejlepší gól kariéry, rozplýval se chválený Zadina

Filip Zadina slaví svůj gól Filip Zadina slaví svůj gól autor: Reuters
Útočník Filip Zadina rozhodl v NHL gólem v 57. minutě o výhře Detroitu 4:3 nad Montrealem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Dvacetiletého českého hráče pochválil i trenér Red Wings Jeff Blashill, který prohlásil, že je Zadina mnohem lepším hokejistou než před rokem.

Zadina skóroval v NHL pošesté, poprvé dal ale vítězný gól. "Hodně moc to pro mě znamená. Myslím si, že to byl doposud nejlepší gól v mé kariéře," prohlásil Zadin.

Prosadil se v čase 56:08 pohotovou střelou z předbrankového prostoru. "Dostal jsem skvělou přihrávku zpoza branky a dal gól. Ohromně důležitý moment, ale vyhrát jsme si zasloužili. Hráli jsme velmi dobře," řekl.

Gól Filipa Zadiny:

Na Blashilla zapůsobilo, jak celá akce vznikla, a charakterizoval na ní Zadinovu proměnu. "Nahodil puk po mantinelu místo toho, aby se pokoušel něco sám vymyslet. Tím jsme získali útočné pásmo a vedlo to ke gólu. Takhle by to pravděpodobně před rokem nezahrál. Spíše by se snažil prosadit sám a chtěl by udělat něco jedinečného," pronesl kouč.

Blashill také podotkl, že se Zadina vydal správným směrem. Český útočník si sice v letním kempu nevybojoval místo v základní sestavě, ale když si ho klub vytáhl z farmy, protože potřeboval střelce při zranění Anthonyho Manthy, tak chytil šanci za pačesy.

Pardubický rodák patří od příchodu do hlavního týmu k nejproduktivnějším hráčům Detroitu a v posledních patnácti utkáních nasbíral jedenáct bodů (5+6).

Přehledně: Pastrňák se blíží gólové padesátce. Ale Jágrův rekord české hvězdě uniká Přehledně: Pastrňák se blíží gólové padesátce. Ale Jágrův rekord české hvězdě uniká Prohlédněte zde

"Rád střílí góly, ale jsem šťastný, jakou proměnou prošel. Je mnohem lepším hráčem než před rokem. Zaslouží si pochvalu," ocenil Blashill svého svěřence.

"Určitě je to i otázka sebevědomí, to je v dnešní NHL, ve které jsou týmy i hráči vyrovnaní, ohromně důležitý faktor. Ale je to i o stylu, jakým teď hraje. Vyhrává osobní souboje, díky tomu má častěji puk a je opravdu schopný dávat branky. Jde správným směrem. Nepochybuji, že má před sebou ještě velké zápasy," doplnil.

Detroit v utkání prohrával 0:2 a 2:3 a pod dvě inkasované branky se podepsal Filip Hronek. U prvního gólu Artturi Lehkonen vystihl u své obranné modré čáry přihrávku českého obránce a prosadil se v oslabení ze sólového úniku. U třetí trefy Hronek srazil přihrávku Victora Metea do vlastní branky. "Třetí gól dali z ničeho, ale nepřestávali jsme hrát," konstatoval Blashill.

Frans Nielsen v 52. minutě druhým gólem v utkání vyrovnal. "Byl to nádherný gól, krásně oklamal kličkou brankáře. Musí mě to naučit," řekl Zadina, který poté rozhodl.

I díky němu si Detroit, nejhorší klub v soutěži, připsal čtvrtou výhru z posledních 24 utkání. "Hrozně moc jsme potřebovali vyhrát a povedlo se. Ukázali jsme, že nikdy nepřestáváme bojovat a hrát hokej," podotkl český hráč.

reklama