reklama

Nylander o Jágrovi: Rozdíl 24 let je neskutečný, on je ale pořád skvělý hráč. Prostě legenda

Radost hráčů Toronta. Radost hráčů Toronta. autor: Reuters
William Nylander ještě ani nebyl na světě, když Jaromír Jágr kroutil v NHL svou pátou sezonu a na kontě měl už dva vyhrané Stanley Cupy. Kariéru dvacetiletého mladíka Jágr značně ovlivnil. Teď proti sobě nastupují v NHL. Z nočního souboje mezi Torontem a Floridou vyšel jako jasný vítěz mladý Švéd. "Hrát proti němu je vždycky zábava. Je to legenda," řekl zpravodaji Aktuálně.cz přímo v Kanadě po výhře 6:1 Nylander.

A.cz: Jaké je pro vás hrát proti o 24 let staršímu Jaromíru Jágrovi?

Vždycky je to zábava. Je neuvěřitelné, že hrál už proti mému otci a teď nastupuje i proti mně. Je to skvělý hráč, legenda. Věkový rozdíl je neskutečný. Na jeho hře ten věk vůbec není znát.

Neporadil vám otec na svého bývalého parťáka něco speciálního?

Taťka mi radí hodně, ale přímo na jednotlivé hráče ne. Jágr je obrovský, šikovný borec. To ale ví všichni a on stejně pořád válí.

Máte na něj vy sám nějaké zvláštní vzpomínky?

Bylo mi asi deset, když jsem byl s tátou a Jardou na tréninku. On na mě začal pálit puky a já jsem si uvědomil, že celý život dostávat takové pecky vážně nechci. A tak jsem změnil post a z brankáře jsem se stal útočníkem. (usmívá se)

Pamatuje si vás vůbec?

To vlastně ani nevím, já s ním v kontaktu nejsem. Možná jo.

Je Jágr zasnoubený? Bez komentáře, řekl po debaklu od Toronta. Florida dál tápe Je Jágr zasnoubený? Bez komentáře, řekl po debaklu od Toronta. Florida dál tápe Čtěte zde

Floridu jste letos porazili i ve druhém vzájemné střetnutí. Sedí vám jejich hra?

To nevím. Ty zápasy byly odlišné. Ve středu se nám povedlo všechno, na co jsme sáhli. Napadalo nám tam hodně gólů a soupeře jsme naopak do ničeho velkého nepustili.

Váš gólostroj z počátku sezony se trochu zadrhl. V posledních osmi utkáních jste bodoval jen dvakrát. Trápíte se tím nějak?

Samozřejmě chci dávat góly, ale hlavní je, že se daří týmu. Z těch zápasů jsme, myslím, prohráli jen dva, což je skvělá bilance. Není důležité, kdo ty branky dá.

Grafika: Jágrova poslední sezona. Podívejte se, jak se mu dařilo v Calgary i kolik zbývá k rekordům Grafika: Jágrova poslední sezona. Podívejte se, jak se mu dařilo v Calgary i kolik zbývá k rekordům Prohlédněte zde
reklama