Obránce Polák kvůli tvrdému faulu na Bjorkstranda vynechá dva zápasy

23. 3. 2017 19:21
Český hokejový obránce Roman Polák z Toronta vynechá v NHL dva zápasy po faulu na Olivera Bjorkstranda z Columbusu.
Roman Polák.
Roman Polák. | Foto: Milan Kammermayer

New York - Obránce Toronta Roman Polák dostal za faul na Olivera Bjorkstranda ve středečním utkání NHL s Columbusem zákaz startu ve dvou zápasech. Kvůli trestu přijde třicetiletý český hokejista o 25.000 dolarů (626.000 korun) z platu.

Polák v úvodu třetí třetiny narazil dánského útočníka na hrazení a rozhodčí mu udělil trest na pět minut a do konce zápasu. Bjorkstrand zůstal otřesený ležet na ledě, odkud mu museli pomoci. Útočník Columbusu již do hry nezasáhl a vynechá minimálně nejbližší utkání ve Washingtonu.

Pro Poláka je to v jeho jedenácté sezoně v NHL první disciplinární trest. Přijde kvůli němu o dnešní duel s New Jersey a nedělní zápas proti Buffalu.

Toronto i při dlouhém oslabení, které si kuriózně po chybě kouče Mika Babcocka protáhlo ještě o téměř další dvě minuty, udrželo vedení 3:2 a nakonec zvítězilo 5:2. Babcock neposlal místo českého beka nikoho na trestnou lavici. Pravidla při podobných vyšších trestech umožňují nechat jiného hráče pykat až od některého přerušení před vypršením trestu, jenže v Columbusu na žádné nedošlo. Píšťalka sudích zazněla až 1:54 po vypršení trestu.