reklama

Odměna za hokejovou věrnost. Benn se upsal do roku 2025, Dallas z něj udělá miliardáře

Jamie Benn. Jamie Benn. autor: Reuters
Jamie Benn podepíše s týmem Dallas Stars nový kontrakt na osm let. Přijde si na 1,86 milardy korun.

Dallas - Hokejista Jamie Benn spojil svou budoucnost v NHL s Dallasem. Kapitán týmu se s vedením Stars dohodl na novém osmiletém kontraktu s celkovým příjmem 76 milionů dolarů (1,86 miliardy korun). Smlouva bude platit až do konce sezony 2024/25 a vstoupí v platnost po nadcházejícím ročníku, v němž bude Bennův plat 5,75 milionu. Následně si výrazně polepší, za sezonu v průměru inkasuje 9,5 milionu dolarů.

Šestadvacetiletý kanadský forvard působí v Dallasu po celou svou kariéru v NHL. Právě Stars si ho vybrali při draftu 2007 až jako 129. hráče celkového pořadí. V pozici kapitána je už tři roky. "Stars jsou jediným klubem, který znám. A Dallas je pro mě domovem," uvedl pro klubový web Benn, jenž se zotavuje po čtvrteční operaci břišního svalu.

Úspěšné léto. Po draftu podepsal osmnáctiletý hradecký obránce Hronek smlouvu s Detroitem Úspěšné léto. Po draftu podepsal osmnáctiletý hradecký obránce Hronek smlouvu s Detroitem Čtěte zde

"Jsou hráči, kteří jsou pro klub mimořádně důležití. A on je jedním z nejlepších útočníků a vůbec hráčů v NHL. Je v nejlepších letech své kariéry, je lídrem našeho týmu a také navrch skvělou osobností. Proto jsme moc šťastní, že ho tady v Dallasu máme," pochvaloval si dohodu obou stran generální manažer Jim Nill.

Benn má za sebou bodově nejvydařenější ročník kariéry v NHL, v němž nevynechal ani jediný z 82 zápasů základní části a připsal si 89 bodů za 41 gólů a 48 asistencí. O dva body tak navýšil svou produkci ze sezony 2014/15. Díky tomu byl druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže a třetím v pořadí střelců. Ve 13 duelech play off přidal pět branek a 10 nahrávek.

Celkem má juniorský mistr světa a olympijský vítěz z roku 2014 na kontě v NHL za sedm sezon 508 utkání a 448 bodů (192+256). V 19 zápasech play off nasbíral 20 bodů díky devíti brankám a 11 asistencím. Jeho jméno figuruje v nominaci Kanady na Světový pohár v Torontu.

reklama