Ottawa s Kubalíkem podruhé ve Stockholmu vyhrála, zdolala Minnesotu po nájezdech

18. 11. 2023 22:58
Hokejisté Ottawy zdolali v utkání NHL Global Series ve Stockholmu Minnesotu 2:1 po samostatných nájezdech a vracejí se domů s plným ziskem čtyř bodů. Ve čtvrtek totiž v Avicii (Globe) Areně vyhráli nad Detroitem 5:4 v prodloužení. V rozstřelu zajistil Senators druhý úspěch americký útočník Josh Norris.
Centr Ottawy Josh Norris se snaží dostat puk do sítě Minnesoty
Centr Ottawy Josh Norris se snaží dostat puk do sítě Minnesoty | Foto: Reuters

Český útočník Dominik Kubalík za vítěze ani tentokrát nebodoval. Wild čeká ještě v neděli duel s Torontem, které v pátek porazilo Detroit 3:2.

"Byl to náš plán, abychom si domů odvezli co nejvíc bodů. To se nám povedlo, pokračujeme ve vítězné sérii. S tím můžeme být spokojení. Navíc to pro nás byla cenná zkušenost, zápasy mimo Ameriku vždy mají zvláštní atmosféru," řekl Kubalík serveru nhl.com/cs.

"Tohle nebylo o individuálních číslech, ale o tom, abychom to zvládli jako tým. V obou zápasech jsme hráli docela dobře, drželi jsme se toho, co jsme si řekli. V nájezdech jsme možná měli i trochu štěstí, ale je to pro nás cenný bod navíc," podotkl Kubalík.

Utkání ozdobil souboj švédských brankářů. První hvězdou byl vyhlášen ottawský Anton Forsberg, který pomohl k výhře 24 zákroky, neinkasoval ani jednou ze tří samostatných nájezdů a ještě ve 44. minutě přihrál na vyrovnávací gól krajana Erika Brännströma. Ten byl třetím nejlepším hráčem večera, druhým se stal gólman Minnesoty Filip Gustavsson, jenž pochytal 30 střel.

Hned v úvodu mohl otevřít skóre kapitán Senators Brady Tkachuk, ale z úniku na Gustavssona nevyzrál. Čistý štít držel i Forsberg při vyloučení Drakea Bathersona. Početní výhodu při trestu Matta Boldyho nevyužila ani Ottawa a krátce po ní ohrozil brankáře Wild Kubalík. V 15. minutě nabídli divákům bitku Jake Middleton s ottawským Zackem MacEwenem. Vzápětí měl šanci Kubalík, ale skákavý puk trefil Gustavssonovi do lapačky.

Ve 24. minutě sevřel Brännström v rukavici puk ve vlastním brankovišti, ale nařízené trestné střílení neproměnil Marcus Johansson, který s bekhendovým blafákem ztroskotal na levém betonu Gustavssona. V čase 26:22 už ale Wild skórovali. Ránu Brocka Fabera tečoval před Forsbergem Marco Rossi a puk zapadl k pravé tyči. Odpovědět mohl Claude Giroux a ve 34. minutě v přesilovce Tkachuk, jehož našel zadovkou Barterson, ale Gustavsson se přesunul.

Ve 44. minutě se dočkali Senators vyrovnání. Brännström po Forsbergově pohotové rozehrávce využil prostor při střídání Wild a ranou z levého kruhu překonal Gustavssona. Prodloužení neodvrátily ani dvě přesilovky Minnesoty a jedna Ottawy. Minnesota nedokázala odpovědět při trestu Mathieua Josepha a Ottawa také nevyužila početní výhodu při vyloučení Pata Maroona. Nerozhodlo ani pětiminutové nastavení a v rozstřelu se prosadil jako jediný ve třetí sérii Norris.

"Vyhráli jsme několik zápasů za sebou, to je pozitivní. Můžeme na tom do dalšího průběhu sezony stavět. Přijde mi, že se s každým dalším utkáním zlepšujeme. Máme mladý tým, ale jsem přesvědčený, že jdeme správným směrem," prohlásil Kubalík, který v NHL debutoval v roce 2019 v Praze v barvách Chicaga v duelu Philadelphií.

Byl rád, že si NHL na Starém kontinentu mohli vyzkoušet další Evropané z řad Senators a především Švédové Forsberg s Brännströmem. "Je to pro ně výjimečné, že mohli nastoupit před svými rodinami a ještě se jim takhle dařilo. Celkově jsme si to užili. Bylo fajn, že jsme mohli strávit víc času pohromadě. Zašli jsme na večeři a užili si zábavu. I pro mě to bylo něco výjimečného. Hrát zápasy NHL v Evropě, to je sen," dodal Kubalík.

Global Series ve Stockholmu:

Ottawa - Minnesota 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 44. Brännström, rozhodující sam. nájezd Norris - 27. Rossi. Střely na branku: 31:25. Diváci: 13.213. Hvězdy zápasu: 1. A. Forsberg (Ottawa), 2. F. Gustavsson (Minnesota), 3. Brännström (Ottawa).

Philadelphia - Vegas 4:3 v prodl. (1:0, 2:3, 0:0 - 1:0)

Branky: 16. Tippett, 21. Foerster, 36. Sean Walker, 61. Couturier - 35. a 40. Marchessault, 25. W. Karlsson. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18.113. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Foerster (oba Philadelphia), 3. Marchessault (Vegas).

Nashville - Chicago 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky: 37. a 60. Smith, 13. Trenin, 19. Nyquist - 34. Kurashev, 53. Johnson. Střely na branku: 32:31. Diváci: 17.397. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist, 2. Trenin, 3. Lankinen (všichni Nashville).