Ottawa vyhrála v NHL venku po téměř dvou měsících

29. 1. 2020 6:29

Hokejisté Ottawy zvítězili v úterním utkání NHL na ledě Buffala 5:2 a venku si připsali výhru poprvé od 4. prosince. Rozdílový gól dali při vyloučení domácího hráče Michaela Frolíka. Calgary, jehož brankář David Rittich zůstal po vystoupení na Utkání hvězd na střídačce, podlehlo doma St. Louis 4:5 po samostatných nájezdech.

Ottawa vstupovala do utkání s nejhorším využitím přesilových her v této sezoně NHL, ale v Buffalu jí početní výhody vycházely. Z této herní situace se ujala vedení 1:0, 2:1 a ve 49. minutě potrestal faul a hrubost Frolíka za stavu 2:2 Mike Reilly. Kanadský klub, který venku prohrál v předchozích sedmi zápasech, stvrdil výhru dvěma zásahy v závěrečné powerplay. Domácím se deset minut před koncem zranil gólman Linus Ullmark.

Vedení se v Calgary několikrát překlopilo ze strany na stranu. St. Louis dalo rychle první gól utkání, ale v 16. minutě už prohrávalo, protože domácí využili dvě přesilové hry. Obhájce titulu ale kontroval ještě v první třetině dvěma zásahy.

Kanadskému klubu patřilo prostřední dějství a skóre opět otočilo i díky Seanu Monahanovu, který se v zápase trefil dvakrát. Hosté ale v úvodní minutě třetí třetiny vyrovnali a v rozstřelu bylo hotovo už po druhé sérii. Rozhodující nájezd proměnil David Perron.

Buffalo - Ottawa 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Branky: 14. S. Reinhart, 29. Eichel - 4. Pageau, 25. Ennis, 49. Reilly, 58. Borowiecki, 60. N. Zajcev. Střely na branku: 30:39. Diváci: 16.651. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. Pageau, 3. Duclair (všichni Ottawa).

Calgary - St. Louis 4:5 po sam. nájezdech (2:3, 2:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 16. a 25. Monahan, 11. M. Tkachuk, 30. Jankowski - 19. a rozhodující sam. nájezd Perron, 6. Steen, 20. Schwartz, 41. Sanford. Střely na branku: 31:34. Diváci: 19.033. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. Monahan (oba Calgary), 3. Perron (St. Louis).