Palát ve svém 500. utkání v NHL vstřelil gól, Zbořil má první bod kariéry

Aktualizováno 24. 1. 2021 7:17
Útočník Ondřej Palát si ve svém 500. utkání v NHL připsal gól, první porážce hokejistů Tampy Bay v nové sezoně však nezabránil. Obhájci Stanley Cupu na ledě Columbusu prohráli 2:5 a nenavázali na páteční vítězství 3:2 v prodloužení nad stejným soupeřem.

Palát se prosadil 14 sekund před koncem první třetiny a zaznamenal třetí zásah v tomto ročníku. Český útočník v přesilové hře snížil na 2:3, ale vyrovnat Tampa už nedokázala. Naopak v závěrečném dějství ještě dvakrát inkasovala a ve čtvrtém utkání v sezoně poprvé prohrála.

Obránce Jakub Zbořil pomohl svým prvním bodem v NHL k výhře Bostonu 6:1 nad Philadelpií. Vítězství podpořil přihrávkou také David Krejčí. Na straně poražených asistoval u jediné branky týmu Jakub Voráček, který je na začátku sezony se sedmi body (1+6) nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži.

Po Krejčího střílené přihrávce do předbrankového prostoru otevřel skóre z dorážky Patrice Bergeron. Český centr sbírá v této sezoně prozatím pouze asistence, na kontě jich má v pěti zápasech čtyři. Philadelphia vyrovnala v úvodu druhé třetiny, v níž Voráčkovu ránu od pravého mantinelu tečoval Kevin Hayes.

Boston si vzal vychle vedení zpět a zbývající čtyři góly vstřelil v rozmezí 38. až 54. minuty. U branky na 5:1 asistoval Zbořil. Český obránce operoval v přesilové hře na modré čáře, po jeho přihrávce přenesl Nick Ritchie hru na opačnou stranu a Brad Marchand z levého kruhu skóroval. Marchand a Bergeron byli hlavními strůjci výhry Bruins, oba si připsali po třech bodech (2+1).

Zbořil, jehož si Boston vybral v roce 2015 v prvním kole draftu jako třináctého celkově, dostává až nyní větší prostor v hlavním týmu. Odchovanec Komety Brno odehrál všech pět zápasů této sezony ve třetím obranném páru a na ledě strávil průměrně necelých dvacet minut.

Zbořil, který se před začátkem NHL rozehrával v české extralize v dresu mateřského klubu, si přitom v předchozích pěti letech připsal v soutěži jen dva starty.

Výsledky NHL:

Columbus - Tampa Bay 5:2 (3:2, 0:0, 2:0)

Branky: 5. N. Foligno, 11. Grigorenko, 20. Gavrikov, 47. Werenski, 59. Robinson - 5. Hedman, 20. Palát. Střely na branku: 28:32. Hráno bez diváků.

Branky: 5. N. Foligno, 11. Grigorenko, 20. Gavrikov, 47. Werenski, 59. Robinson - 5. Hedman, 20. Palát. Střely na branku: 28:32. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Merzlikins, 2. Werenski, 3. Robinson (všichni Columbus).

Boston - Philadelphia 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Branky: 9. a 54. Bergeron (na první Krejčí), 45. a 48. Marchand (na druhou Zbořil), 23. C. Smith, 38. Coyle - 22. K. Hayes (Voráček). Střely na branku: 26:17. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Bergeron, 3. Coyle (všichni Boston).

Vancouver - Montreal 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Branky: 44. E. Pettersson, 47. Höglander - 11. Suzuki, 32. Perry, 50. Gallagher, 53. Drouin, 58. Edmundson. Střely na branku: 25:33. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Drouin (oba Montreal), 3. E. Pettersson (Vancouver).

St. Louis - Los Angeles 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Branky: 14. Krug, 23. Dunn, 28. Perron, 60. Schwartz - 21. A. Kempe, 37. D. Brown. Střely na branku: 30:23. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Thomas, 3. Krug (všichni St. Louis).

Winnipeg - Ottawa 6:3 (1:0, 1:3, 4:0)

Branky: 43. a 57. Copp, 15. Ehlers, 29. Connor, 56. Stastny, 58. Scheifele - 25. Dadonov, 32. B. Tkachuk, 35. N. Paul. Střely na branku: 38:21. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Stastny, 2. Ehlers, 3. N. Paul (všichni Winnipeg).