reklama

Panarin mění v NHL dres. Z Chicaga jde do Columbusu za jiného útočníka Saada

Arťom Panarin. Arťom Panarin. autor: ČTK
Arťom Panarin má na příští dvě sezony kontrakt s celkovým příjmem 12 milionů dolarů, jejž podepsal v prosinci.

Columbus - Novou posilou ofenzivy Columbusu v NHL je ruský hokejista Arťom Panarin. Blue Jackets získali loňského držitele Calderovy trofeje pro nejlepšího nováčka sezony z Chicaga spolu s útočníkem Tylerem Mottem a volbou v šestém kole letošního draftu. Opačným směrem poslali jiného forvarda Brandona Saada, brankáře Antona Forsberga a volbu v pátém kole draftu 2018.

Nedraftovaný pětadvacetiletý Panarin stihl v debutové sezoně 2015/16 v nejlepší hokejové lize světa 77 bodů (30+47) v 80 utkáních základní části. V minulém ročníku své ofenzivní schopnosti potvrdil 74 body díky 31 gólům a 43 nahrávkám během 82 zápasů. V produktivitě a mezi střelci Blackhawks byl lepší jen Patrick Kane.

Ve Vegas se rozdávaly ceny NHL. Češi měli smůlu, nástupcem Jágra se stal gólman Ottawy Ve Vegas se rozdávaly ceny NHL. Češi měli smůlu, nástupcem Jágra se stal gólman Ottawy Prohlédněte zde

Panarin se dostal i do druhého All Star týmu ročníku. Na příští dvě sezony má kontrakt s celkovým příjmem 12 milionů dolarů, jejž podepsal v prosinci.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Pittsburghu Saad se k Blackhawks vrací oklikou přes působení v Blue Jackets. Chicago si ho vyhlédlo na 43. místě draftu 2011 a v letech 2013 a 2015 s klubem slavil vítězství ve Stanley Cupu. Poté se ale stal jako chráněný volný hráč přebytečný s ohledem na platový strop, po příchodu do Columbusu podepsal šestiletý kontrakt do roku 2021 na 36 milionů dolarů.

V Columbusu byli společně s gólmanem Sergejem Bobrovským nejlépe placenými hráči týmu. Saad v minulé sezoně nevynechal ani jediný z 82 zápasů základní části a připsal si 53 kanadských bodů. Byl třetím nejproduktivnějším hráčem týmu, stejnou pozici zaujal i mezi střelci Blue Jackets.

reklama