reklama

Parádní Pastrňákovo gesto. Mohl dát snadný gól, přesto ještě přihrál kolegovi

David Pastrňák nesobecky věnoval gól spoluhráči Bradu Marchandovi David Pastrňák nesobecky věnoval gól spoluhráči Bradu Marchandovi autor: Reuters
Hájí vedení v tabulce střelců, přesto David Pastrňák ukázal, že není sobec. Český útočník hokejistů Bostonu v utkání NHL proti Pittsburghu předvedl parádní gesto.

Bruins vedli v závěru 3:1, když se soupeř odhodlal k power play. Jenže místo snížení ujel Pastrňák a mohl skórovat. Prostor před prázdnou brankou se sice snažil ucpat jeden z obránců, pro bombarďáka Pastrňákova typu by však nebyl problém síť trefit.

Ač by se mu v dostizích o první místo v tabulce střelců NHL hodil každý gól, havířovský rodák sympaticky "nechrtil" a nezištně posunul puk ke spoluhráči Bradu Marchandovi, jenž pohodlně skóroval.

Pastrňákova přihrávka Marchandovi:

Přihrávka Davida Pastrňáka na Brada Marchanda Youtube.com

Boston vítězství pečetil, Pastrňák si v utkání připsal již druhou asistenci. I když díky svému nesobeckému gestu vyšel tentokrát gólově naprázdno, vede pořadí kanonýrů se 36 zásahy o dvě branky před Austonem Matthewsem z Toronta, další tři trefy ztrácí Alexander Ovečkin z Washingtonu.

Do utkání nezasáhl zraněný David Krejčí a ze střídačky Bostonu sledoval zápas brankář Daniel Vladař, jehož klub povolal do hlavního týmu na místo Tuukky Raska, který utrpěl otřes mozku. Dvaadvacetiletý gólman stále čeká na svůj první start v NHL.

"Vladař chytá na farmě velmi dobře, proto je taky tady. Budeme váhat s jeho nasazením do branky? Ne. Ale rozpis zápasů nám umožňuje použít Jara (brankáře Haláka) ve všech třech zápasech (před Utkáním hvězd). Měl by být čerstvý," nastínil trenér Bostonu Bruce Cassidy.

Halák byl mimochodem vyhlášen první hvězdou utkání. To samé se povedlo jeho českému brankářskému kolegovi Davidu Rittichovi v dresu Calgary, který fantastickým výkonem v duelu s Torontem pomohl krajanovi Pastrňákovi, aby se k němu v tabulce střelců Matthews nepřiblížil.

"Děláš si ze mě srandu?" Fantastický Rittich přivedl v úžas i vlastní spoluhráče "Děláš si ze mě srandu?" Fantastický Rittich přivedl v úžas i vlastní spoluhráče Čtěte zde

Český gólman se proti němu blýskl i úžasným zákrokem vyrážečkou při přečíslení dva na jednoho. "To byl prvotřídní zákrok. Ze všech, které tady předvedl, se mi tento líbil nejvíce," prohlásil Derek Ryan, hokejista Calgary.

Matthews nevyzrál na Ritticha ani v rozstřelu. "Musím před ním smeknout. Zejména na začátku zápasu a ve třetí třetině, kdy jsme měli opravdu hodně šancí, předvedl neuvěřitelné zákroky. Urvali jsme alespoň bod, ale klidně jsme mohli mít dva, nebýt jeho zásahů," ocenila Ritticha největší torontská hvězda po utkání, které Calgary vyhrálo 2:1 po nájezdech.

reklama