reklama

Strach o "nenahraditelného" Pastrňáka. Jeho absence odhaluje obrovský problém

David Pastrňák David Pastrňák autor: ČTK
Hokejový Boston stále neví, jestli bude moct pro příští zápas počítat s Davidem Pastrňákem, což u fanoušků Bruins vzbuzuje obavy.

Česká hvězda chyběla v posledním utkání, což bylo znát. Boston prohrál 2:3 a dovolil Carolině srovnat stav série prvního kola play off NHL na 1:1.

"Pastu (Davida Pastrňáka, pozn. red.) nenahradíte," prohlásil trenér Bostonu Bruce Cassidy. Dodal však, že zdravotní problém 24letého útočníka by neměl být vážný. 

"Každé zranění, které zapříčiní absenci v play off, musí být považováno za významné," reagoval později Fluto Shinzawa ze serveru The Athletic. Jak je známo, v bojích o Stanley Cup hokejisté běžně nastupují s velkým sebezapřením.

Zámořská média spekulují, že Pastrňák se zranil na konci prvního zápasu série. Když po nahrávce na vítězný gól ve druhém prodloužení vyskočil, zdálo se, že si při dopadu poranil nohu.

Na dobrovolném pátečním tréninku český kanonýr chyběl.

Třetí utkání proti Carolině začíná už dnes v 18:00 českého času (v Torontu startuje v poledne). O tom, zda Pastrňák nastoupí, bude jasno až pár hodin před úvodním buly.

"Řekl bych, že je to pořád možné," řekl kouč Cassidy. "Ale jelikož začínáme v poledne, nemůžeme si toho při ranním rozbruslení vyzkoušet tolik, jako když hrajeme večer. Ráno každopádně učiníme rozhodnutí."

Ačkoliv Pastrňák zrovna nezářil ve skupině o umístění, v prvním kole Stanley Cupu už o sobě dal hlasitě vědět. Gólem na nahrávkou na vítěznou branku pomohl mužstvu k vedení v sérii.

"Sníme?" Rangers mají po 55 letech první volbu v draftu, zamíří k nim supertalent "Sníme?" Rangers mají po 55 letech první volbu v draftu, zamíří k nim supertalent Čtěte zde

V následném klání byla jeho absence znát. "Mohl být rozdílem hráčem ve chvíli, kdy Cassidy odvolal Tuukku Raska ve snaze o vyrovnání. A celkově by asi vyprodukoval víc než jednu střelu, kterou na Jamese Reimera vyslal Pastrňákův náhradník v elitní lajně Anders Bjork," napsal novinář Shinzawa.

DJ Bean ze stanice NBC přidal: "Absence Pastrňáka odhalila obrovský problém Bruins. Na křídle jim zcela chybí konkurence."

"Pokud odhlédneme od Bergeronovy lajny, Boston nemá jedinou formaci s pevně danými křídelníky," pokračoval Bean. "Ondřej Kaše si vedle Davida Krejčího vede slušně, ale musí být ještě lepší. Jake DeBrusk je dobrý hráč, ale má potíže s koncovkou."

V dalších útocích, které dostávají méně prostoru na ledě, pak kvalita logicky klesá. I proto je těžké Pastrňáka v elitní lajně nahradit.

reklama