Pastrňák svým gólem pečetil výhru Bostonu, dva body zapsal také obránce Rutta

Aktualizováno 21. 11. 2021 9:20
Čeští hokejisté David Pastrňák a Jan Rutta si v sobotním programu NHL připsali dva body za gól a asistenci. Zatímco Ruttův výkon na výhru Tampy Bay nestačil, Pastrňák pomohl Bostonu k vítězství na ledě Philadelphie. Vedle Pastrňáka se pod výhru Bruins podepsali ještě gólem Tomáš Nosek a nahrávkou Jakub Zbořil.
David Pastrňák překonává brankáře Martina Jonese v zápase NHL mezi Philadelphií a Bostonem. | Foto: Reuters

Mezi střelce se zapsal také Martin Nečas, který dal vítěznou branku Caroliny v Los Angeles.

Boston díky bodovému příspěvku tří českých hráčů zdolal Philadelphii 5:2. Jako první z Čechů se prosadil útočník Nosek, který v 19. minutě využil volného prostoru před brankou a otevřel skóre. Na 2:0 pro Bruins zvýšil v úvodu druhé třetiny po Pastrňákově asistenci Derek Forbort.

Flyers dokázali srovnat, ale Boston třemi góly znovu odskočil a pohlídal si třetí výhru za sebou. Definitivní podobu výsledku dal v 53. minutě po Zbořilově nahrávce Pastrňák. Zbořil křížným pasem našel českého útočníka, ten si potáhl puk kolem obránce a ranou z úhlu popáté překonal brankáře Martina Jonese.

Havířovský rodák Pastrňák bodoval v šestém utkání v řadě a s 15 body za pět gólů a deset asistencí je nejproduktivnějším Čechem v NHL. Na druhé místo odsunul Jakuba Voráčka (1+14), který se v sobotním zápase Columbusu proti Vegas neprosadil.

Výhru Bruins zajistil dvěma góly obránce Forbort. Devětadvacetiletý bek, který do Bostonu přišel před sezonou z Winnipegu, v 37. minutě vítěznou brankou rozhodl o prodloužení série výher. "První trefa byla trochu šťastná a u druhé jsem měl díky výborné práci Craiga Smithe dost času na zakončení," popsal Forbort.

Gól Davida Pastrňáka na 5:2 v zápase s Philadelphií:

Ruttův první dvoubodový večer v sezoně Tampě k výhře nepomohl, Lightning i přes vydařený výkon českého obránce podlehli New Jersey 3:5. Trutnovský rodák poslal tým do vedení v 6. minutě, kdy se prosadil střelou z pravého kruhu.

Asistenci si český bek, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, připsal u branky Victora Hedmana. Ruttův švédský spoluhráč z první obranné dvojice Lightning v 27. minutě zvýšil na 3:1 pro Tampu. Hokejisté New Jersey však čtyřmi brankami ve třetí třetině dokázali skóre otočit a ukončili devítizápasovou bodovou sérii floridského celku.

"Celý zápas nám chyběla větší aktivita a tempo, což se nám na konci vymstilo. Obvykle hrajeme s větším zaujetím, ale dnes tomu něco chybělo," zhodnotil zápas Rutta. "Tohle je NHL, když dá soupeř do zápasu více úsilí, je těžké vyhrát. Pocit arogance, který v nás za stavu 3:1 zavládl, nám prohrál zápas. Dostali jsme, co jsme si zasloužili," řekl trenér Tampy Jon Cooper.

Nečas rozhodl zápas mezi Carolinou a Los Angeles povedenou individuální akcí ze závěru druhé třetiny. Rozjetý český útočník převzal puk na útočné modré čáře, prosmýkl se kolem obránce a dlouhou kličkou do forhendu překonal brankáře Calvina Petersena. Bývalý hráč brněnské Komety zaznamenal pátý bod v posledních třech zápasech.

Vítězná branka Martina Nečase proti Los Angeles:

Kings v závěrečné třetině přestříleli Hurricanes 20:2, na brankáře Frederika Andersena ale nevyzráli ani jednou a prohráli potřetí za sebou. "Ve třetí části jsme pouze přežívali. Nebýt Frederika v brance, dnes bychom nevyhráli. Chytal skvěle," pochválil dánského brankáře, jenž přišel do Caroliny po pěti sezonách strávených v Torontu, trenér Rod Brind'Amour. Hurricanes i přes nepovedené třetí dějství udrželi vítězství 5:4 a po čtyřech výhrách v řadě drží druhé místo v celé NHL.

V čele ligy jsou hokejisté Floridy, kteří zdolali Minnesotu 5:4. Jednou asistencí se na výhře Panthers podílel český obránce Radko Gudas.

Podruhé v sezoně do branky Nashvillu nastoupil gólman David Rittich. Jihlavský odchovanec v polovině utkání nahradil Juuseho Sarose, jemuž zápas nevyšel. Finská jednička Predators inkasovala pět branek z 18 střel a za stavu 0:5 opustila hřiště. Rittich ve zbytku zápasu z devíti pokusů neinkasoval a Predators zásluhou hattricku Matta Duchenea snížili na 3:5. Montrealský Tyler Toffoli ale v závěru trefil odkrytou branku a uzavřel skóre na 6:3.

NHL:

Los Angeles - Carolina 4:5 (2:2, 2:3, 0:0)

Branky: 13. a 30. A. Kempe, 5. B. Lizotte, 38. B. Lemieux - 3. Jarvis, 5. Stepan, 27. Aho, 32. Kotkaniemi, 40. M. Nečas. Střely na branku: 43:20. Diváci: 15.744. Hvězdy zápasu: 1. A. Kempe (Los Angeles), 2. Aho (Carolina), 3. Edler (Los Angeles).

Arizona - Detroit 2:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 54. Dzingel, 61. Keller - 9. Dylan Larkin. Střely na branku: 28:34. Diváci: 12.906. Hvězdy zápasu: 1. nikdo, 2. Keller, 3. Wedgewood (oba Arizona).

Dallas - St. Louis 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 26. a 59. Jamie Benn, 31. a 44. Hintz - 33. Saad. Střely na branku: 33:36. Diváci: 18.523. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. Raffl (oba Dallas), 3. Binnington (St. Louis).

Philadelphia - Boston 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Branky: 22. a 30. Brassard - 21. a 37. Forbort (na první Pastrňák), 19. T. Nosek, 42. Craig Smith, 53. Pastrňák (J. Zbořil). Střely na branku: 31:44. Diváci: 19.644. Hvězdy zápasu: 1. Forbort, 2. Craig Smith (oba Boston), 3. Brassard (Philadelphia).

Montreal - Nashville 6:3 (1:0, 4:0, 1:3)

Branky: 30. a 31. Poehling, 3. Lehkonen, 22. Dvorak, 24. B. Gallagher, 59. Toffoli - 47., 53. a 57. Duchene. Střely na branku: 29:36. David Rittich odchytal za Nashville 29 minut a šest vteřin, z devíti střel neinkasoval. Diváci: 20.522. Hvězdy zápasu: 1. Poehling (Montreal), 2. Duchene (Nashville), 3. Lehkonen (Montreal).

Tampa Bay - New Jersey 3:5 (2:1, 1:0, 0:4)

Branky: 6. Rutta, 19. Maroon, 27. Hedman (Rutta) - 14. a 50. Šarangovič, 42. Mercer, 46. Vesey, 59. Tatar. Střely na branku: 34:27. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. Blackwood (oba New Jersey), 3. Rutta (Tampa Bay).

Florida - Minnesota 5:4 (1:0, 2:1, 2:3)

Branky: 29. a 35. Vatrano (na první Gudas), 18. Tippett, 46. Verhaeghe, 60. S. Bennett - 32. J. Eriksson Ek, 42. Kaprizov, 60. M. Foligno, 60. Hartman. Střely na branku: 37:38. Diváci: 13.854. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Ekblad, 3. Bobrovskij (všichni Florida).

NY Islanders - Calgary 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky: 20. a 42. Nelson - 5. B. Richardson, 14. a 27. Mangiapane, 59. T. Lewis, 60. J. Gaudreau. Střely na branku: 36:31. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Mangiapane (Calgary), 2. Nelson (NY Islanders), 3. Hanifin (Calgary).

Toronto - Pittsburgh 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky: 6. Guentzel, 18. J. Carter. Střely na branku: 34:27. Diváci: 19.513. Hvězdy zápasu: 1. Jarry, 2. Guentzel (oba Pittsburgh), 3. J. Campbell (Toronto).

Vegas - Columbus 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Branky: 28. Kolesar, 45. R. Smith, 54. Janmark - 1. Nyquist, 9. Texier. Střely na branku: 35:29. Diváci: 18.313. Hvězdy zápasu: 1. Janmark, 2. Kolesar, 3. R. Smith (všichni Vegas).

San Jose - Washington 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky: 3. a 56. Sheary, 14. a 59. Ovečkin. Střely na branku: 22:21. Diváci: 16.527. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Carlson, 3. Sheary (všichni Washington).

Edmonton - Chicago 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)

Branky: 11. McDavid, 12. Barrie, 16. Yamamoto, 19. R. McLeod, 57. Draisaitl - 20. a 49. DeBrincat. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Yamamoto, 2. Foegele, 3. Broberg (všichni Edmonton).