reklama

Pastrňák bude při Utkání hvězd NHL kapitánem Atlantické divize

David Pastrňák David Pastrňák autor: ČTK
Nejlepší střelec NHL David Pastrňák z Bostonu bude při lednovém Utkání hvězd zámořské hokejové soutěže v St. Louis kapitánem výběru Atlantické divize.

Kapitány dalších týmů budou další hvězdní útočníci Alexandr Ovečkin z Washingtonu (Metropolitní divize), Connor McDavid z Edmontonu (Pacifická) a Nathan MacKinnon z Colorada (Centrální).

Třiadvacetiletý Pastrňák si poprvé zahrál v prestižním utkání už letos, kapitánské "céčko" bude mít ale poprvé. Ovečkin bude při osmé účasti kapitánem potřetí za sebou, McDavid tuto roli zastane dokonce již počtvrté v řadě. Před Pastrňákem byl na Utkání hvězd NHL z Čechů naposledy kapitánem Jaromír Jágr, jenž si v dresu Floridy vysloužil rovněž roli šéfa výběru Atlantické divize.

Pastrňák v minulé sezoně posunul své osobní maximum v NHL na 81 bodů za 38 gólů a 43 asistencí, přestože odehrál jen 66 z 82 utkání základní části. V tomto ročníku útočí na ještě lepší čísla. S 28 góly ze 37 startů je nejlepším střelcem ligy a na kontě má i 23 nahrávek. v kanadském bodování je čtvrtý.

Pastrňák dostal od fanoušků nejvíce hlasů, jména dalších účastníků vedle kvarteta kapitánů určí NHL. Týmy jednotlivých divizí budou mít celkem 11 hráčů - vedle dvou gólmanů tři obránce a šest útočníků. Trenéry budou šéfové střídaček těch týmů, jež budou mít v dané divizi v polovině základní části nejvyšší procento získaných bodů.

Tradiční hvězdný víkend se uskuteční 24. a 25. ledna v St. Louis. Zápasy mezi jednotlivými týmy se budou opět hrát s třemi hráči na obou stranách, stejně jako se hraje prodloužení v základní části NHL. Po dvacetiminutových semifinále bude následovat stejně dlouhý finálový duel. Vítězství obhajuje Metropolitní divize.

Přehledně: Pastrňák se blíží gólové padesátce. Ale Jágrův rekord české hvězdě uniká Přehledně: Pastrňák se blíží gólové padesátce. Ale Jágrův rekord české hvězdě uniká Prohlédněte zde
reklama