Pastrňák dal jubilejní třicátý gól v sezoně, Kubalík přihrál na tři branky

3. 1. 2020 7:13
Útočník David Pastrňák dal v NHL jediný gól Bostonu, který doma podlehl Columbusu 1:2 v prodloužení. Chicagu nestačily tři asistence Dominika Kubalíka ani branka Davida Kämpfa a prohrálo ve Vancouveru 5:7. Tomáš Hertl pomohl gólem k výhře San Jose 3:2 v prodloužení na ledě Pittsburghu. Skóroval i Filip Chytil, který s New Yorkem Rangers prohrál v Calgary 3:4.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Pastrňák otevřel ve 32. minutě skóre v přesilové hře, kdy se střelou bez přípravy trefil přesně zpoza levého kruhu. Nejlepší střelec soutěže si připsal už třicátou trefu v sezoně a bodoval podeváté v řadě (4+10).

Columbus vyrovnal v úvodu třetí třetiny a v prodloužení rozhodl o jeho výhře Pierre-Luc Dubois v čase 60:52. Vítězné akci předcházela šance Pastrňáka, kterou mu připravil David Krejčí. Následně získal puk za brankou Seth Jones, elegantně se vyhnul oběma českým útočníkům a v přečíslení dva na jednoho přihrál Duboisovi.

Kubalík ve své premiérové sezoně dokazuje, že je především střelcem. Na kontě měl před utkáním více gólů než přihrávek (11+7), ale ve Vancouveru si připsal díky asistencím první tříbodový večer v NHL. Český útočník nejdříve přihrál na gól Connoru Murphymu, který z pravého kruhu vyrovnal na 1:1. Chicago na začátku druhé třetině opět prohrávalo, ale ještě před polovinou zápasu vedlo 4:2.

Obrat odstartoval trefou z mezikruží Kämpf. U čtvrté branky se po Kubalíkově přihrávce prosadil kapitán Jonathan Toews, jehož nahození od mantinelu si srazil do vlastní sítě Quinn Hughes. Vancouver třemi zásahy otočil skóre, ale Kubalík v přečíslení dva na jednoho posunul puk Patricku Kaneovi a v 54. minutě bylo opět vyrovnáno. O chvíli později ale strhl Adam Gaudette opět vedení na stranu domácích a jejich výhru zpečetil při hře bez brankáře Bo Horvat.

Hertl vstřelil úvodní gól zápasu, když ve třetí minutě usměrnil v předbrankovém prostoru prudkou přihrávku za záda Tristana Jarryho. Pittsburgh vyrovnal na 1:1 a 2:2 po trefách Patrica Hörnqvista, ale v prodloužení zařídil vítězství San Jose Brent Burns v přesilové hře.

NHL:

Boston - Columbus 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 32. Pastrňák - 43. Milano, 61. Dubois. Střely na branku: 26:33. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Merzlikins (oba Columbus), 3. T. Rask (Boston).

Buffalo - Edmonton 3:2 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 9. Lazar, 44. S. Reinhart, 62. Eichel z tr. střílení - 6. Sheahan, 7. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 26:27. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Lazar, 2. Eichel, 3. Girgensons (všichni Buffalo).

Montreal - Tampa Bay 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Branky: 6. Petry - 1. Cirelli, 9. Kučerov. Střely na branku: 39:23. Diváci: 20.904. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa Bay), 2. Suzuki, 3. Domi (oba Montreal).

NY Islanders - New Jersey 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 28. B. Nelson - 39. P.K. Subban, 42. Hischier. Střely na branku: 30:31. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Blackwood, 2. Hischier (oba New Jersey), 3. B. Nelson (NY Islanders).

Pittsburgh - San Jose 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 17. a 40. Hörnqvist - 3. Hertl, 18. Couture, 63. Burns. Střely na branku: 38:32. Diváci: 18.620. Hvězdy zápasu: 1. Dell (San Jose), 2. Hörnqvist (Pittsburgh), 3. Burns (San Jose).

Ottawa - Florida 3:6 (2:1, 0:4, 1:1)

Branky: 11. Ennis, 16. Tierney, 58. C. Brown - 2. a 29. Dadonov, 31. Acciari, 40. Vatrano, 40. Sceviour, 59. Huberdeau. Střely na branku: 31:31. Diváci: 10.991. Hvězdy zápasu: 1. Dadonov (Florida), 2. Ennis (Ottawa), 3. Yandle (Florida).

Winnipeg - Toronto 3:6 (0:2, 3:3, 0:1)

Branky: 24. Connor, 28. Laine, 33. Scheifele - 4. a 49. W. Nylander, 9. Kapanen, 30. Dermott, 30. Engvall, 37. Marner. Střely na branku: 48:28. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Kapanen (oba Toronto), 3. Scheifele (Winnipeg).

Calgary - NY Rangers 4:3 (3:2, 1:1, 0:0)

Branky: 5. J. Gaudreau, 8. Backlund, 14. D. Ryan, 29. Monahan - 8. Trouba, 9. Chytil, 26. Kakko. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19.038. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. J. Gaudreau (oba Calgary), 3. Fox (NY Rangers).

Arizona - Anaheim 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky: 15. Crouse, 41. Dvorak, 47. Richardson, 48. Söderberg - 20. Silfverberg, 23. M. Jones. Střely na branku: 34:28. Diváci: 14.651. Hvězdy zápasu: 1. Crouse, 2. Dvorak, 3. Raanta (všichni Arizona).

Colorado - St. Louis 7:3 (1:0, 3:2, 3:1)

Branky: 24. a 47. Kadri, 20. MacKinnon, 28. Rantanen, 40. Makar, 53. Compher, 55. Donskoi - 34. a 57. Thomas, 37. Pietrangelo. Střely na branku: 42:27. Diváci: 18.135. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Girard, 3. Kadri (všichni Colorado).

Vancouver - Chicago 7:5 (1:1, 3:3, 3:1)

Branky: 49. a 60. Horvat, 6. J.T. Miller, 23. Pearson, 31. Q. Hughes, 32. E. Pettersson, 56. Gaudette - 27. a 54. P. Kane (na druhou Kubalík), 14. Murphy (Kubalík), 25. Kämpf, 29. J. Toews (Kubalík). Střely na branku: 37:33. Diváci: 18.871. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. J.T. Miller, 3. Horvat (všichni Vancouver).

Vegas - Philadelphia 5:4 (4:2, 1:1, 0:1)

Branky: 11. a 18. Pacioretty, 9. Theodore, 12. Merrill, 30. Glass - 33. a 41. Couturier (na první Voráček), 8. Giroux (Voráček), 15. Konecny. Střely na branku: 33:38. Diváci: 18.415. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Merrill, 3. McNabb (všichni Vegas).