Pastrňák gólem a přihrávkou prodloužil krizi Philadelphie, Voráček a spol. prohráli podesáté v řadě

2. 12. 2017 22:13
Souboj nejproduktivnějších českých hokejistů v této sezoně NHL vyzněl jasně pro Davida Pastrňáka. Útočník Bostonu se podepsal gólem a asistencí pod vítězství 3:0 na ledě Philadelphie, v jejímž dresu vyšel naprázdno i Jakub Voráček. Flyers prohráli už desátý zápas v řadě.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

New YorkBoston prožívá na rozdíl od svého dnešního soupeře z Philadelphie vydařené období a připsal si v NHL šesté vítězství z posledních sedmi zápasů. Vykročil za ním v 15. minutě, kdy otevřel skóre po samostatném úniku Ryan Spooner a ve svém teprve devátém utkání v sezoně vstřelil první gól.

Na 2:0 zvýšil ve druhé třetině David Pastrňák, kterému hned po vhazování nabil na střelu Brad Marchand. V 31. minutě si spolupráci zopakovali a tentokrát po přihrávce Charlieho McAvoye skóroval Marchand, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Druhou hvězdou se stal Pastrňák a třetí brankář Tukka Rask, který udržel čisté konto i díky tomu, že domácím nebyl v závěru druhé třetiny uznán gól Claudea Girouxe po úspěšném protestu střídačky Bostonu. Rask potřeboval na první nulu v ročníku 28 zákroků.

Voráček s 30 kanadskými body dál vládne českým hráčům v soutěži, Pastrňák se mu s bilancí 13+10 přiblížil na sedm bodů.

Výsledek NHL:

Philadelphia - Boston 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky: 15. Spooner, 27. Pastrňák, 31. Marchand (Pastrňák). Střely na branku: 28:27. Diváci: 19.274. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Pastrňák, 3. T. Rask (všichni Boston).