reklama

Pastrňák je druhý v tabulce střelců NHL, dal stejně gólů jako Crosby. Vede Laine

David Pastrňák. David Pastrňák. autor: Reuters
Velmi dobrou střeleckou formu má v úvodu sezony v zámořské NHL mladý český útočník David Pastrňák z Bostonu. Více gólů než on dal zatím jenom finský zázrak Patrik Laine.

New York – Český hokejový útočník David Pastrňák z Bostonu se dělí po prvním měsíci základní části NHL o druhé místo mezi střelci s 10 brankami. O gól více vstřelil osmnáctiletý finský talent Patrik Laine z Winnipegu.

Po deseti gólech dali stejně jako dvacetiletý Pastrňák také Sidney Crosby z Pittsburghu, Michael Grabner z New York Rangers a Mark Scheifele z Winnipegu, který je s 20 body ze 17 utkání nejproduktivnějším hráčem.

Podprůměrný Pavelec či Michálek v absurdním útoku. Sesazení Češi dýchají na farmě ztěžka Podprůměrný Pavelec či Michálek v absurdním útoku. Sesazení Češi dýchají na farmě ztěžka Čtěte zde

Jakub Voráček z Philadelphie se mezi kanonýry dělí se sedmi trefami o 12. místo a v kanadském bodování je se 17 body jako nejproduktivnější český hráč osmý.

Nejlepším nahrávačem je se 14 asistencemi devatenáctiletý Connor McDavid z Edmontonu. Pozice nejproduktivnějšího obránce patří Brentu Burnsovi ze San Jose se 14 body (6+8). Kanadské bodování nováčků vede se 16 body Laine.

Nejlepší bilanci účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech má s 16 kladnými body obránce Shea Weber z Montrealu. Pastrňákovi patří s 11 plusovými body deváté místo. Nejhorší jsou s 11 zápornými body zadáci TJ Brodie z Calgary a Alex Pietrangelo ze St. Louis. Nejtrestanějším hráčem je s 54 minutami útočník Antoine Roussel z Dallasu. Voráček je s 30 minutami sedmý.

Brankářské statistiky ovládá Carey Price z Montrealu, který má nejnižší průměr 1,40 obdržené branky na zápas a nejvyšší úspěšnost zákroků 95,7 procenta.

reklama