Pastrňák pokořil metu třiceti gólů, McDavid může napodobit kousek, který se naposledy povedl Jágrovi

26. 3. 2018 6:43
Český útočník pomohl trefou k vítězství Bostonu nad Minnesotou, k osobnímu rekordu mu chybí už jen čtyři zásahy.
Svéráznou oslavu gólu Davida Pastrňáka na ledě Minnesoty vymyslel s českým útočníkem Patrice Bergeron | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník David Pastrňák přispěl v nedělním duelu NHL svým třicátým gólem v sezoně k výhře Bostonu 2:1 v prodloužení na ledě Minnesoty

Jednadvacetiletý Pastrňák v předchozím utkání rozhodl dvanáct sekund před koncem o výhře v Dallasu, tentokrát střelou z mezikruží vstřelil úvodní gól. Podruhé za sebou dal v základní části NHL alespoň 30 branek, k vyrovnání osobního rekordu z minulé sezonu mu chybí čtyři trefy.

Gól Davida Pastrňáka na ledě Minnesoty:

Za Minnesotu vyrovnal v padesáté minutě Mikko Koivu a hosté rozhodli gólem Brada Marchanda v čase 60:28.

Marchand vstřelil v průběhu ročníku už popáté vítězný gól v prodloužení. "Musí se sejít hodně věcí. Ale tento rok nastupuju se spoustou hráčů, kteří dobře řeší akce a vytváří šance. Z toho těžím," vysvětlil člen elitního útoku s Pastrňákem. Ten má před blížícím se play off oslnivou formu - v posledních třinácti zápasech nasbíral 18 bodů (8+10).

Nezastavitelný je v poslední době Connor McDavid. Kanadský útočník si v minulých čtyřech zápasech připsal pět branek a pět přihrávek, posunul se do čela produktivity soutěže a podruhé za sebou může získat Art Ross Trophy za vítězství v kanadském bodování základní části. Obhájit tuto pozici se povedlo naposledy Jaromíru Jágrovi, který v dresu Pittsburghu triumfoval čtyřikrát v letech 1998 až 2001.

Edmonton vedl v neděli díky třem bodům McDavida (1+2) doma nad Anaheimem 3:1 a 4:3, ale hosté zápas otočili a zvítězili 5:4 v prodloužení. Strůjci obratu byli Adam Henrique, který se dvakrát trefil ve třetí třetině, a Hampus Linholm díky vítěznému gólu v čase 61:21.

Anaheim se posunul na šesté místo v Západní konferenci, před devátým Los Angeles, který je první pod hranou postupu do play off, má ale náskok jen dva body. Desátý je Dallas, který podlehl doma slabému Vancouveru 1:4 a má už osmou porážku v řadě - nejdelší v klubové historii od roku 1976.

Naopak Winnipeg je čtvrtým týmem s účastí ve vyřazovací části. Jets postup stvrdili v souboji dvou nejlepších mužstev Západní konference výhrou nad Nashvillem 5:4 po samostatných nájezdech. Kyle Connor si připsal gól a dvě přihrávky a mezi nováčky se dělí s Brockem Boeserem s 29 zásahy o pozici nejlepšího střelce soutěže.

Výsledky NHL:

Minnesota - Boston 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 50. Koivu - 24. Pastrňák, 61. Marchand. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19.183. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask (Boston), 2. Stalock, 3. Koivu (oba Minnesota).

Dallas - Vancouver 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky: 17. Janmark - 18. Boucher, 35. Dowd, 51. Virtanen, 60. Motte. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.112. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Jokinen (oba Vancouver), 3. Janmark (Dallas).

Winnipeg - Nashville 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 24. Connor, 32. Byfuglien, 34. Little, 41. Wheleer, rozhodující sam. nájezd Scheifele - 11. Josi, 20. Turris, 27. Ellis, 36. Arvidsson. Střely na branku: 47:36. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Connor (Winnipeg), 2. Arvidsson (Nashville), 3. Little (Winnipeg).

Edmonton - Anaheim 4:5 v prodl. (0:0, 3:1, 1:3 - 0:1)

Branky: 22. McDavid, 28. Rattie, 39. Draisaitl, 53. Bear - 42. a 59. Henrique, 23. Manson, 46. Perry, 62. H. Lindholm. Střely na branku: 32:38. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Bear, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Henrique (Anaheim).