Frk přispěl k výhře Detroitu kuriózním gólem, jeho bombu uklidil do sítě soupeřův obránce

7. 11. 2017 8:38
Kuriózní trefou pomohl Martin Frk hokejistům Detroitu k vítězství 3:2 na ledě Vancouveru. Český útočník v přesilovce vypálil svou pověstnou bombu a gólmanem vyražený puk neomylně zametl do vlastní sítě obránce Canucks Christopher Tanev.
Radost hokejistů Detroitu
Radost hokejistů Detroitu | Foto: ČTK

Praha - Martin Frk se v NHL podruhé v řadě zapsal do střelecké listiny. Jeho zásluhou  Detroit zvyšoval ve Vancouveru na 2:0, když český útočník vyslal v přesilové hře střelu na branku soupeře a gólmanem vyražený puk neomylně uklidil do vlastní sítě Christopher Tanev.

Kuriózní gól Martina Frka ve Vancouveru:

Domácí dokázali srovnat, ale o výhře Detroitu rozhodl 74 vteřin před koncem slovenský útočník Tomáš Tatar. V brance si místo Petra Mrázka připsal výhru Jimmy Howard.

David Pastrňák se podílel jednou asistencí na výhře Bostonu nad Minnesotou 5:3. Český útočník byl ve 28. minutě u rozhodující akce zápasu. Patrice Bergeron zavezl puk do útočného pásma, přihrál Pastrňákovi, který od mantinelu z vrcholu levého kruhu nabil najíždějícímu obránci Toreymu Krugovi, jenž střelou z první zvýšil na 4:1.

Minnesota na začátku třetí části zásluhou Mikaela Granlunda snížila na 4:2. Finský útočník mohl následně z trestného střílení přidat kontaktní gól, ale brankář Tuukka Rask si s jeho pokusem poradil. Wild snížili až v oslabení v 56. minutě, na víc se už nezmohli. Výhru Bruins pojistil do prázdné branky útočník Tim Schaller. Za Boston se prosadilo pět různých střelců.

Kapitán Winnipegu Blake Wheeler zažil druhý čtyřbodový večer v sezoně a nahrávkami se podílel na všech brankách Jets při vítězství 4:1 v Dallasu. Jednatřicetiletý Kanaďan se před osmi dny podílel hattrickem a asistencí na výhře Jets nad Pittsburghem 7:1 a v předcházejícím zápase rovněž proti Dallasu před čtyřmi dny si připsal tři asistence. Winnipeg uspěl ve čtvrtém z posledních pěti utkání, celkově bodoval poosmé za sebou.

Arizona nedokázala ve Washingtonu udržet dvoubrankový náskok, který si vypracovala už po sedmi minutách hry. Vyrovnávací branku zařídil ruský kanonýr Alexandr Ovečkin dvanáctou trefou v sezoně. O výhře Capitals rozhodl v prodloužení obránce John Carlson.

New York Rangers porazili Columbus 5:3 a uspěli počtvrté v řadě. Jezdci dali čtyři góly v poslední třetině, z toho tři v přesilovce. V zápase zlikvidovali dvoubrankové manko a po dalším inkasovaném gólu pak během 107 vteřin otočili stav a rozhodli o třetí domácí výhře po sobě. Dva body pojistil do prázdné branky druhou trefou večera Rakušan Michael Grabner.

Toronto udolalo Vegas 4:3 na nájezdy. Maple Leafs ztratili vedení 3:1, které si vypracovali v první dvacetiminutovce. "Poté, co odskočili o dvě branky, jsme je dokázali zatlačit. To je pozitivní. Povedlo se nám několik věcí, hráli jsme tvrdě a v prodloužení jsme měli šance, kterými jsme mohli zápas ukončit," litoval James Neal, s osmi brankami nejlepší střelec Golden Knights.

Výsledky NHL:

Boston - Minnesota 5:3, Toronto - Vegas 4:3 po sam. nájezdech, Washington - Arizona 3:2 v prodl., Dallas - Winnipeg 1:4, NY Rangers - Columbus 5:3, Vancouver - Detroit 2:3.