Krejčí nahrál Pastrňákovi na vítězný gól. Boston tak dokonal obrat v Dallasu

24. 3. 2018 7:00
Spolupráce českých útočníků vyústila v poslední minutě utkání ve vítěznou branku. V NHL bodovali i Jaškin a Sobotka.
David Pastrňák se raduje ze vstřelené branky.
David Pastrňák se raduje ze vstřelené branky. | Foto: Reuters

New York - Nejlepší český střelec v NHL David Pastrňák v pátečním utkání vítězným gólem 12 vteřin před koncem třetí třetiny dokonal obrat hokejistů Bostonu v Dallasu na 3:2, na brance se asistencí podílel David Krejčí.

Bruins přitom po dvou třetinách prohrávali o dvě branky. Havířovský rodák si připsal i asistenci a s 72 body si vytvořil osobní maximum, navíc byl zvolen druhou hvězdou večera. Forvard Dmitrij Jaškin zpečetil výhru St. Louis 4:1 nad Vancouverem, u jeho trefy asistoval Vladimír Sobotka.

Cestu Bostonu ke dvěma bodům načal zkraje závěrečné části Brad Marchand, který v pádu kolenem tečoval Pastrňákovu střelu z mezikruží. V 50. minutě Bruins vyrovnali v oslabení. Marchand při přečíslení dvou na jednoho zvolil přihrávku na centra Tima Schallera, který se bekhendem nemýlil. V rozhodující akci večera měl znovu prsty Marchand, jenž před brankou našel Pastrňáka, který v pádu 29. brankou v sezoně překonal ležícího gólmana Kariho Lehtonena.

Jaškin první trefou po 18 zápasech oslavil 24. narozeniny. Rodák z Omsku dorazil za brankáře Anderse Nilssona tečovanou střelu obránce Coltona Parayka od modré. St. Louis se radovalo z výhry v šestém z uplynulých sedmi duelů a na Colorado, které v Západní konferenci drží druhou divokou kartu zajišťující účast v play off, ztrácí pouze bod.

New Jersey si z Pittsburghu odvezlo výhru 4:3 v prodloužení, k níž přispěl asistencí i útočník Pavel Zacha. Brněnský rodák založil v obranném pásmu Devils akci, na jejímž konci stál Blake Coleman, který zvýšil na 2:1. Forvard Taylor Hall pomohl k úspěchu New Jersey třemi body (1+2).