Pastrňák vystřílel Bostonu účast v play off, Bruins si jej zahrají po třech letech

5. 4. 2017 7:03
Čeští útočníci v dresu Bostonu řádili, David Pastrňák dával góly a David Krejčí asistoval.
Ondřej Palát a David Pastrňák v utkání mezi Tampou a Bostonem
Ondřej Palát a David Pastrňák v utkání mezi Tampou a Bostonem | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Bostonu porazili v úterním utkání NHL i s přispěním dvou branek Davida Pastrňáka Tampu Bay 4:0 a poprvé od roku 2014 si zahrají v play off.

Výhru Bruins podpořil dvěma asistencemi také David Krejčí. Po téměř měsíční pauze se v obraně Chicaga objevil Michal Rozsíval a připsal si asistenci při prohře na ledě Colorada 3:4 v prodloužení.

Boston otevřel skóre chvíli poté, co ubránil pětiminutové oslabení, které hrál po faulu nejlepšího střelce Brada Marchanda. Kanonýr Bruins v souboji před brankou soupeře píchl holí do slabin Jakea Dotchina. "To, že jsme dlouhé oslabení ubránili, byl klíčový moment. Odehráli jsme ho dobře, měli v něm i dobré šance. Po jeho konci jsme převzali nad zápasem kontrolu a už to nepustili," řekl Krejčí.

U první branky si Krejčí připsal asistenci. Tečoval střelu Adama McQuaida a od brankáře Andreje Vasilevského odražený puk doklepl Drew Stafford. V závěru druhé třetiny zvýšil po pěkné přihrávce Rileyho Nashe střelou z první Pastrňák. Český útočník se prosadil ještě v předposlední minutě, kdy po přihrávce Krejčího vstřelil z pravého kruhu při power play gól do prázdné branky.

"Je to pro mě nový pocit. Je to vzrušující, užívám si to," prohlásil Pastrňák, který byl Bostonem draftován pár měsíců po posledním vystoupení v play off. "Teď můžeme hrát uvolněněji, ale budeme si chtít ve zbývajících zápasech ještě vybojovat co nejlepší místo, ze kterého do play off půjdeme," podotkl.

Havířovský rodák byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu za gólmanem Tuukkou Raskem, který kryl 28 střel a připsal si osmou nulu v sezoně.

V boji o play off už jsou volná jen dvě místa, o která usilují čtyři týmy. Tampa Bay i New York Islanders, který vyhrál v Nashvillu 2:1 v prodloužení, mají už jen teoretickou naději. Oba týmy ztrácejí na Toronto pět bodů a na Ottawu, která udolala Detroit 2:0, ještě o bod více. Všem zbývá odehrát už jenom tři zápasy.

Rozsíval vyslal pěknou přihrávkou z vlastního obranného pásma na útočnou modrou čáru do sólového úniku Marcuse Krügera, který forhendovým blafákem dostal Chicago v polovině utkání s Coloradem do trháku 3:0.

Nejslabší tým soutěže ale vyrovnal a v prodloužení rozhodl o výhře domácích Erik Johnson. V obraně poražených nastoupil poprvé od 19. března také Michal Kempný.

Výsledky NHL:

Boston - Tampa Bay 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 37. a 59. Pastrňák (na druhou Krejčí), 26. Staffod (Krejčí), 50. Chára. Střely na branku: 38:28. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Pastrňák, 3. Carlo (všichni Boston).

New Jersey - Philadelphia 1:0 v prodl.

Branka: 61. Moore. Střely na branku: 27:35. Diváci: 13.861. Hvězdy zápasu: 1. Kinkaid, 2. Moore (oba New Jersey), 3. Mason (Philadelphia).

Pittsburgh - Columbus 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 19. Rowney, 30. Hörnqvist, 33. Dumolin, 41. Guentzel - 51. Dubinsky. Střely na branku: 27:39. Diváci: 18.632. Hvězdy zápasu: 1. Guentzel, 2. Crosby, 3. Dumolin (všichni Pittsburgh).

Toronto - Washington 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 59. Marner - 15. Eller, 30. Shattenkirk, 49. Schmidt, 57. Wilson. Střely na branku: 28:38. Diváci: 19.415. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Shattenkirk, 3. Connolly (všichni Washington).

Ottawa - Detroit 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 13. Karlsson, 28. Pyatt. Střely na branku: 24:24. Diváci: 17.166. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Karlsson, 3. MacArthur (všichni Ottawa).

St. Louis - Winnipeg 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Branky: 1. Pietrangelo, 25. Lehterä - 22. a 50. Laine, 23. Ehlers, 23. Stuart, 45. Scheifele. Střely na branku: 26:31. Diváci: 19.178. Hvězdy zápasu: 1. Laine, 2. Stuart, 3. Scheifele (všichni Winnipeg).

Nashville - NY Islanders 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 28. Fisher - 42. Nelson, 62. Hickey. Střely na branku: 23:32. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Hickey (NY Islanders), 2. Fisher, 3. Rinne (oba Nashville).

Minnesota - Carolina 5:3 (3:3, 1:0, 1:0)

Branky: 19. a 55. Niederreiter, 6. Parise, 12. Schroeder, 28. Coyle (Hanzal) - 17. a 20. Skinner, 7. Stempniak. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.848. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Niederreiter, 3. E. Staal (všichni Minnesota).

Dallas - Arizona 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 14. Ritchie, 18. Dickinson, 64. Honka - 18. Dvorak, 56. Duclair. Střely na branku: 31:26. Diváci: 16.876. Hvězdy zápasu: 1. Honka, 2. Dickinson (oba Dallas), 3. Smith (Arizona).

Colorado - Chicago 4:3 v prodl. (0:0, 2:3, 1:0 - 1:0)

Branky: 33. Duchene, 37. Landeskog, 46. Grigorenko, 62. Johnson - 21. Panarin, 25. Hartman, 31. Krüger (Rozsíval). Střely na branku: 51:27. Diváci: 16.203. Hvězdy zápasu: 1. Darling (Chicago), 2. Duchene, 3. Johnson (oba Colorado).

Anaheim - Calgary 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 21. Eaves, 34. Bieksa, 47. Wagner - 16. Backlund. Střely na branku: 20:27. Diváci: 15.125. Hvězdy zápasu: 1. Manson, 2. Eaves, 3. Holzer (všichni Anaheim).

Los Angeles - Edmonton 6:4 (0:2, 3:1, 3:1)

Branky: 23. Shore, 33. Brown, 36. Dowd, 42. Lewis, 51. Pearson, 59. Doughty - 12. a 37. Nugent-Hopkins, 3. Lucic, 54. Nurse. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Shore, 2. Brown, 3. Brodzinski (všichni Los Angeles).

San Jose - Vancouver 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky: 1. Labanc, 1. Ward, 50. Tierney - 44. Tanev. Střely na branku: 25:34. Diváci: 17.459. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Martin, 3. Donskoi (všichni San Jose).