Pastrňák založil na dva góly a Boston porazil Detroit 3:1

23. 12. 2017 22:08
Útočník David Pastrňák se blýskl v NHL dvěma asistencemi a pomohl k výhře Bostonu nad Detroitem 3:1.
Ryan Spooner a David Pastrňák v NHL 2017/18.
Ryan Spooner a David Pastrňák v NHL 2017/18. | Foto: Reuters

Boston - Hokejisté Bostonu s významným přispěním Davida Pastrňáka porazili v dnešním utkání NHL Detroit 3:1. Šikovný útočník se podílel na dvou gólech domácích Bruins asistencí a upevnil si pozici druhého nejproduktivnějšího Čecha v soutěži za Jakubem Voráčkem z Philadelphie.

Úvodní vedení po gólu Brada Marchanda v přesilovce pět na tři vydrželo Bostonu v první třetině jen 61 sekund, protože v pokračujícím oslabení vyrovnal dánský útočník Frans Nielsen. Vítěznou akci rozehrál Pastrňák ve 47. minutě a na jejím konci Patrice Bergeron překonal Jimmyho Howarda, který dostal přednost před Petrem Mrázkem. V power play pak ještě Bergeron zaokrouhlil počet svých gólů v sezoně na deset.

Boston vyhrál počtvrté za sebou, Pastrňák si vylepšil bilanci v sezoně na 33 bodů a 18 asistencí. Vede týmové statistiky o bod před Marchandem, který si proti Detroitu připsal vedle gólu i dvě přihrávky. Jejich spoluhráč David Krejčí opět nenastoupil kvůli zranění v horní části těla.

V druhém odpoledním utkání newyorští Islanders porazili díky premiérovému hattricku dvacetiletého nováčka Matthewa Barzala 5:2 hosty z Winnipegu.

NHL:

Boston - Detroit 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 47. a 60. Bergeron (na první Pastrňák), 14. Marchand (Pastrňák) - 15. Nielsen. Střely na branku: 26:31. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Chára, 2. Marchand, 3. Rask (všichni Boston).

New York Islanders - Winnipeg 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Branky: 3., 20. a 52. Barzal, 2. Lee, 56. Beuauvillier - 14. Poolman, 59. Lowry. Střely na branku: 29:40. Diváci: 13.589. Hvězdy utkání: 1. Barzal, 2. Eberle, 3. Ladd (všichni NY Islanders).