Pastrňák zařídil hattrickem výhru Bostonu a zase vládne střelcům NHL

13. 2. 2020 6:37
Český útočník David Pastrňák zařídil svým čtvrtým hattrickem v sezoně výhru hokejistů Bostonu ve středečním utkání nad Montrealem 4:1 a posunul se se 41 brankami do čela tabulky střelců NHL.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Třiadvacetiletý odchovanec Havířova skóroval poprvé po čtyřech zápasech a přestihl v boji o Maurice Richard Trophy o gól Alexandra Ovečkina z Washingtonu a Austona Matthewse z Toronta.

Pastrňák zařádil trefami v sedmé a 25. minutě Bruins vedení 2:0 a na svůj celkově osmý hattrick v kariéře v NHL dosáhl v čase 35:45 v přesilové hře čtyř proti třem, při které upravil na 3:1.

Podívejte se na Pastrňákovy tři branky v zápase proti Montrealu:

Polepšil si tak na 81 bodů z 58 utkání a posunul se na druhé místo produktivity před Connora McDavida z Edmontonu. Na vedoucího Leona Draisaitla, dalšího hráče Oilers, ztrácí Pastrňák osm bodů.

Pastrňák tak překonal svůj osobní rekord z minulé sezony, kdy nastřílel 38 branek v 66 zápasech. S 81 body vyrovnal své maximum ze stejného ročníku.

Výsledky NHL:

Boston - Montreal 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 7., 25., 36. Pastrňák, 60. Bergeron - 25. Scandella. Střely na branku: 38:29. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. T. Rask, 3. Marchand (všichni Boston).

Vancouver - Chicago 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 16. Horvat, 27. Gaudette, 58. B. Sutter. Střely na branku: 20:49. Diváci: 18.871. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. B. Sutter (oba Vancouver), 3. P. Kane (Chicago).

Los Angeles - Calgary 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Branky: 33. Toffoli, 33. Wagner, 42. MacDermid, 56. J. Carter (Frk), 60. S. Walker - 44. a 57. E. Lindholm, 32. Backlund. Střely na branku: 33:38. David Rittich odchytal za Calgary 56:24 minuty, inkasoval čtyři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. MacDermid, 2. Petersen, 3. M. Roy (všichni Los Angeles).