Tři Pastrňákovy body nestačily, Voráček založil rozhodující akci Flyers

Aktualizováno 30. 1. 2019 7:55
Útočník David Pastrňák vstřelil v úterním zápase NHL gól a na další dva nahrál, v rozstřelu se ale neprosadil a hokejisté Bostonu podlehli Winnipegu 3:4 po samostatných nájezdech. Havířovský rodák se mezi tři hvězdy nevešel. K úspěchu Jets výrazně pomohl Kyle Connor, který dvakrát skóroval ze hry a jako jediný z celkem pěti střelců proměnil i nájezd.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Bruins šli do vedení v polovině úvodního dějství zásluhou Patrice Bergerona. Jeden z nejlépe bránících útočníků v lize mohl ve 14. minutě zvýšit na rozdíl dvou branek, když ho Pastrňák při přečíslení dvou na jednoho vyzval k zakončení, jenže brankář kanadského celku Connor Hellebuyck zasáhl špičkou levého betonu. Hosté ještě v téže minutě zužitkovali přesilovou hru.

Boston vyšel z první třetiny přece jen vítězně díky Pastrňákovi, který v početní výhodě vyslal ránu bez přípravy z levého kruhu. Nejproduktivnější hráč Bruins se radoval z 28. gólu v ročníku.

Podívejte se na branku Davida Pastrňáka

Po bezbrankové druhé třetině přišel pro domácí v závěrečné dvacetiminutovce šok. Connorovi stačilo pouhých 34 vteřin k obratu skóre. Domácí se vzpamatovali a Bergeron druhým gólem večera srovnal.

V nájezdech vyzrál Connor na gólmana Jaroslava Haláka bekhendem. Po něm se rozjel Pastrňák, ale Hellebuyck znovu zasáhl okrajem levého betonu. Prohru Bruins už neodvrátil ani Marchand. Pětadvacetiletý Hellebuyck se na triumfu Winnipegu podílel 36 zákroky.

"Párkrát jsem měl štěstí. Určitou zásluhu na výhře mám, ale nejsem jediný, kdo k ní přispěl. Každý si odvedl své," řekl Hellebuyck. "Chytal skvěle," dodal na jeho adresu trenér Jets Paul Maurice.

Boston nastoupil k utkání po dlouhé herní pauze, která se ale na jeho výkonu nepodepsala. Kvůli pětidenní přestávce před Utkáním hvězd hrálo mužstvo poprvé od 19. ledna. "Winnipeg měl v nohách pondělní zápas, takže byl rozjetý. Nám ale vyšla skvěle první třetina, dali jsme brzký gól a od něj jsme se odrazili. Zřetelně jsme je přestříleli a vytvořili si několik dobrých šancí," prohlásil Marchand, jenž si ze souboje odnesl tři nahrávky.

Jakub Voráček asistoval u vítězné akce Philadelphie, o niž se postaral Švéd Oskar Lindblom už po 100 vteřinách od úvodního buly. Flyers porazili New York Rangers 1:0 a ovládli pátý duel v řadě. Jde tak o jejich nejdelší sérii v sezoně.

Na jejím prodloužení měl velkou zásluhu gólman Anthony Stolarz, jenž pochytal všech 38 střel domácích hráčů. O neprůstřelnost ho nepřipravil ani Filip Chytil, který v poslední třetině orazítkoval tyč.

Uznání se Stolarzovi dostalo i od Newyorčanů. "Měli jsme pět nebo šest šancí, které jsme mohli proměnit. Musíme před Stolarzem smeknout, odehrál bezvadné utkání. Když vás porazí protivníkův brankář, tak to nesnášíte, ale dneska působil sebevědomě," ocenil nejlepšího hráče zápasu obránce Rangers Kevin Shattenkirk.

Buffalo si z ledu Columbusu odvezlo výhru 5:4. Sabres vedli už 4:2, ale Blue Jackets dokázali srovnat. Rozhodnutí přinesl útočník Conor Sheary v úvodu třetí části.

Výsledky NHL:

Boston - Winnipeg 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 10. a 52. Bergeron (na obě Pastrňák), 19. Pastrňák - 45., 46. a rozhodující sam. nájezd Connor, 14. Morrissey. Střely na branku: 39:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Connor (Winnipeg), 2. Bergeron, 3. Marchand (oba Boston).

Columbus - Buffalo 4:5 (1:3, 3:1, 0:1)

Branky: 4. Dubois, 21. N. Foligno, 37. Dubinsky, 40. Atkinson - 3. E. Rodrigues, 8. S. Reinhart, 10. T. Thompson, 21. J. Skinner, 43. Sheary. Střely na branku: 37:34. Diváci: 15.615. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. E. Rodrigues (oba Buffalo), 3. Atkinson (Columbus).

NY Rangers - Philadelphia 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 2. Lindblom (Voráček). Střely na branku: 38:19. Diváci: 17.163. Hvězdy zápasu: 1. Stolarz, 2. Lindblom (oba Philadelphia), 3. Georgijev (Rangers).