Philadelphia zářila i bez Voráčka, v play off bude spolu s Vegas nejvýše nasazená

9. 8. 2020 6:51
Hokejisté Philadelphie uzavřeli boje ve skupině o nasazení do play off NHL výhrou 4:1 nad Tampou Bay a obsadili ve Východní konferenci první místo. V sestavě vítězů scházel Jakub Voráček.
Joel Farabee v utkání proti Tampě parádně zastoupil v elitní lajně Flyers Jakuba Voráčka | Foto: Reuters

V Západní konferenci si vybojoval nejvýhodnější pozici Vegas, který v souboji neporažených týmů zdolal Colorado 4:3 v prodloužení.

Voráček nehrál z neznámého důvodu a v elitním útoku ho nahradil Joel Farabee, který si v utkání připsal gól a přihrávku. Tampa Bay udělala po minulé výhře nad Bostonem v sestavě jedinou změnu - na místo Jana Rutty nastoupil v obraně Zach Bogosian.

Jediným českým zástupcem v utkání byl Ondřej Palát, který sehrál nešťastnou roli u první inkasované branky. Devětadvacetiletého útočníka Tampy Bay trefil v obranné třetině puk, který pod tlakem napadajícího hráče vyhazoval Nikita Kučerov. Kotouče se následně zmocnil Shayne Gostisbehere, jehož střelu od modré čáry tečoval Nicolas Aube-Kubel. Stejný hráč zvýšil ve 14. minutě z přečíslení dva na jednoho.

Tampa Bay snížila na začátku druhé třetiny v přesilové hře. Po přihrávce Alexe Killorna od zadního mantinelu se zblízka prosadil Tyler Johnson. Dvoubrankový náskok vrátil Philadelphii v 35. minutě Farabee a při závěrečné hře bez gólmana pojistil výhru Tyler Pitlick. Lightning přišli prohrou nejen o první místo, ale z utkání odstoupil Victor Hedman. Elitní obránce si pravděpodobně pochroumal kotník.

Philadelphia ovládla skupinu o nasazení bez ztráty bodu a také v předchozích zápasech s Bostonem (4:1) a Washingtonem (3:1) inkasovala pouze jeden gól. V pořadí Východní konference si Flyers polepšili, po základní části skončili čtvrtí. V play off se střetnou s Montrealem.

Tampa Bay, která celou skupinu odehrála bez zraněného kapitána Stevena Stamkose, obsadila v tabulce s bilancí dvou výher a jedné prohry druhé místo a v úvodním kole narazí na vítěze série Toronto - Columbus.

I když Pavel Francouz vychytal v minulém utkání čisté konto, v brance Colorada dostal přednost Philipp Grubauer. Avalanche v zápase třikrát smazali jednogólovou ztrátu a prodloužení si vynutili trefou J. T. Comphera v předposlední minutě při hře bez brankáře. Zápas rozhodl z přečíslení Alex Tuch, dva góly vítězů vstřelil Jonathan Marchessault.

Vegas se v úvodním kole play off NHL utká s Chicagem, v jehož dresu zářil v kvalifikačních zápasech Dominik Kubalík (3+3). Colorado čeká Arizona.

Výsledky kvalifikace play off NHL

Východní konference (Toronto):

Tampa Bay - Philadelphia 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 26. T. Johnson - 8. a 14. Aube-Kubel, 35. Farabee, 59. Pitlick. Střely na branku: 24:30. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Aube-Kubel, 2. Gostisbehere, 3. Couturier (všichni Philadelphia).

Západní konference (Edmonton):

Colorado - Vegas 3:4 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)

Branky: 27. MacKinnon, 35. Donskoi, 59. Compher - 22. a 44. z tr. střílení Marchessault, 33. N. Roy, 65. Tuch. Střely na branku: 35:26. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Mark Stone (oba Vegas), 3. Compher (Colorado).