Pittsburgh potvrdil výbornou formu a vyhrál v NHL podeváté v řadě

6. 1. 2022 6:45

Hokejisté Pittsburghu s Dominikem Simonem v sestavě otočili v NHL na svém ledě zápas se St. Louis z 1:3 na konečných 5:3 a zvítězili podeváté v řadě. Ve zbývajícím zápase středečního programu zdolalo Toronto doma Edmonton 4:2. V dresu vítězů opět plnil roli náhradního gólmana Petr Mrázek, který chytal naposledy 12. prosince. Jeho spoluhráč David Kämpf nebodoval a Ondřej Kaše kvůli drobnému zranění nenastoupil.

Góly začaly v Pittsburghu padat až v prostřední části a St. Louis se dostalo do trháku 2:0 a 3:1. O jeho branky se postarali Brayden Schenn, Jordan Kyrou a Colton Parayko. Za domácí snižoval dvakrát ve druhé třetině Bryan Rust. Blues drželi těsný náskok 3:2 až do 53. minuty, po které najednou prohrávali. Z dorážky vyrovnal Sidney Crosby a o dvanáct sekund později využil přesilovou hru Evan Rodrigues. Výhru v závěru zpečetil Brock McGinn.

Toronto vedlo od páté minuty dorážkou Johna Taverese. Edmonton otočil skóre dvěma góly během 72 sekund, když se trefili zblízka Brendan Perlini a Leon Draisaitl. Ještě v úvodní třetině vyrovnal T.J. Brodie střelou od modré čáry. Na další gól se čekalo až do 52. minuty, v níž využil přesilovou hru trefou z mezikruží Ilja Michejev. Pojistku přidal při hře bez gólmana Alexander Kerfoot. Oilers, kteří hráli bez svého lídra Connora McDavida, prohráli popáté za sebou.