reklama

Sharks opouští klubová ikona. Marleau může s Pittsburghem bojovat o unikající trofej

Patrick Marleau. Patrick Marleau. autor: Reuters
Ostřílený útočník Patrick Marleau bude mít příležitost zabojovat v této sezoně NHL o Stanley Cup, který mu stále chybí. Čtyřicetiletý kanadský hokejista, jenž se před sezonou vrátil do San Jose, kde strávil většinu kariéry, se stal posilou Pittsburghu.

Sharks za jednu z klubových ikon získali volbu ve třetím kole draftu 2021. Pokud by Penguins vyhráli letos Stanley Cup, volba se změní na druhé kolo.

Ruští hokejisté měli havárii, brankář se zranil. Díky za zapnuté pásy, řekl prezident Ruští hokejisté měli havárii, brankář se zranil. Díky za zapnuté pásy, řekl prezident Čtěte zde

Dvojnásobný olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa Marleau podepsal na startu tohoto ročníku po dvou sezonách strávených v Torontu se San Jose roční smlouvu na 700 tisíc dolarů. S Maple Leafs měl původně tříletý kontrakt, byl ale vyměněn do Caroliny a ta z něj v létě udělala nechráněného volného hráče.

Ve své dvaadvacáté sezoně v NHL odehrála dvojka draftu 1997 dosud 58 zápasů. Marleau si během nich připsal 20 bodů za deset gólů a stejný počet asistencí. S klopýtajícími Sharks, kteří jsou mezi nejhoršími týmy Západní konference a sezona jim téměř jistě skončí po základní části, ale příliš radosti neprožil. Pittsburgh patří naopak ve Východní konferenci mezi nejlepší a play off by mu nemělo uniknout.

Marleau alespoň ještě vylepšil svou stopu v Sharks, kde je rekordmanem v počtu odehraných zápasů (1551), bodů (1102) i gólů (518). V historické tabulce startů v základní části mu v lize patří pátá příčka s 1715 zápasy. Nedaleko před ním jsou čtvrtý Ron Francis (1731) a třetí Jaromír Jágr (1733). Marleau má na kontě 1186 bodů (561+625). V play off zaznamenala za 191 utkání 127 bodů (72+55).

Marleau je také druhým nejlepším střelcem mezi stále aktivními hráči NHL za Alexandrem Ovečkinem, jenž během víkendu pokořil metu 700 gólů. Hned za Marleauem je kapitán Pittsburghu Sidney Crosby (459).

reklama