reklama

Po pěti letech v AHL. Anaheim poslal obránce Šustra na farmu do San Diega

Andrej Šustr se po přesunu z Tampy Bay (na snímku) do Anaheimu zatím neprosadil. Andrej Šustr se po přesunu z Tampy Bay (na snímku) do Anaheimu zatím neprosadil. autor: ČTK
Anaheim zařadil Andreje Šustra na listinu volných hráčů, odkud si jej ale jiný zájemce z NHL nevybral. Teď bude český obránce bojovat na farmě.

Anaheim - Český hokejový obránce Andrej Šustr byl poslán z Anaheimu na farmu do San Diega do nižší AHL. Ducks předtím sedmadvacetiletého účastníka Světového poháru v Torontu z roku 2016 zařadili na listinu volných hráčů, odkud si jej jiný zájemce v NHL nevybral. Z farmy naopak Anaheim povolal beky Jacoba Larssona a Andyho Welinského.

Šustr po více než pěti letech strávených v Tampě Bay podepsal v červenci roční jednocestnou smlouvu s Anaheimem na 1,3 milionu dolarů. V sezoně dostal příležitost jen ve čtyřech z 11 zápasů Ducks a nebodoval v nich. Vyslal šest střel na branku, připsal si jeden kladný bod v bilanci plus/minus a inkasoval šest trestných minut.

Šustr se prosadil do NHL po působení na University of Nebraska-Omaha v NCAA a v březnu 2013 podepsal jako nedraftovaný hráč dvouletou nováčkovskou smlouvu. V NHL má na kontě celkem 323 utkání a 63 bodů za deset branek a 53 asistencí. V 46 duelech play off zaznamenal pět bodů za dvě trefy a tři přihrávky.

V AHL hrál Šustr naposledy v sezoně 2013/14, kdy nastupoval za záložní tým Tampy Bay Syracuse Crunch.

reklama