reklama

Pocta pro českého gólmana. Vaněček byl vyhlášen nováčkem měsíce v NHL

Vítek Vaněček v dresu Washingtonu. Vítek Vaněček v dresu Washingtonu. autor: ČTK
Hokejový brankář Vítek Vaněček z Washingtonu byl vyhlášen nejlepším nováčkem úvodního měsíce zámořské NHL. Pětadvacetiletý gólman zasáhl v lednu do sedmi zápasů Capitals a ve všech pomohl týmu k bodovému zisku, pět z nich Washington vyhrál.

Vaněček působí v zámoří od roku 2015, až letos si ale připsal první starty v elitní soutěži. Před sezonou vše nasvědčovalo tomu, že bude až brankářskou trojkou, ale problémy se srdcem přinutily přerušit kariéru švédskou hvězdu Henrika Lundqvista a koronavirus ze hry na čas vyřadil Ilju Samsonova.

A rodák z Havlíčkova Brodu šanci skvěle využil. V lednu zasáhl do sedmi zápasů s úspěšností zákroků 91,8 procenta a průměrem 2,78 inkasované branky na utkání. Vaněček, jehož Washington draftoval v roce 2014 jako celkově 39. hráče, se stal jedenáctým gólmanem v historii NHL, který zahájil kariéru sedmi zápasy bez porážky v normální hrací době.

Společně s Vaněčkem byla hvězdou ledna vyhlášena také zdravotní sestra z pohotovosti washingtonské nemocnice Mary "Dani" Dell'Isolaová. Vedení NHL v této sezoně oceňuje i osobnosti mimo led, které pomáhají v boji s pandemií koronaviru.

reklama