reklama

Za brutální útoky 5000 dolarů, za kritiku čtvrt milionu. Tak trestá NHL

Bitka Toma Wilsona z Washingtonu (vlevo) s Artěmijem Panarinem z Rangers Bitka Toma Wilsona z Washingtonu (vlevo) s Artěmijem Panarinem z Rangers autor: Reuters
New York Rangers dostali od vedení NHL za ostrou kritiku šéfa disciplinární komise George Parrose pokutu ve výši 250.000 dolarů (asi 5,3 milionu korun). Podle agentury AP jde o nejvyšší známou pokutu v zámořské hokejové lize za kritické vyjádření klubu.

"Takové veřejné komentáře, jaké Rangers zveřejnili, které jsou osobní povahy a znevažují členy exekutivy ligy, nebudeme tolerovat," uvedl komisionář NHL Gary Bettman.

Rabiát Wilson znovu pobouřil NHL. Vaněčka mstil ranami do hlavy i taháním za vlasy Rabiát Wilson znovu pobouřil NHL. Vaněčka mstil ranami do hlavy i taháním za vlasy Čtěte zde

"Ačkoliv neočekáváme, že kluby budou souhlasit s každým rozhodnutím oddělení pro bezpečnost hráčů, způsob, jakým Rangers vyjádřili svůj nesouhlas, byl nepřijatelný," dodal.

Zástupcům Rangers se nelíbil trest pro útočníka Washingtonu Toma Wilsona, který dostal za hrubé napadení Pavla Bučněviče jen pokutu 5000 dolarů.

Jeho následný atak Artěmije Panarina, jenž utrpěl zranění a sezona pro něho skončila, zůstal bez trestu. Wilson se přitom podobných excesů dopouští opakovaně.

Den po zveřejněné kritice Parrose, který podle prohlášení klubu "rezignoval na plnění svých povinností a není schopen nadále zastávat funkci", byli odvoláni prezident New York Rangers John Davidson a generální manažer Jeff Gorton.

Nahradil je dosavadní asistent generálního manažera Chris Drury.

Hokejisté Rangers vzali při nejbližším duelu s Washingtonem spravedlnost do svých rukou, výsledkem bylo šest rvaček hned v prvních pěti minutách zápasu.

Divoká odplata v NHL: šest bitek za pět minut. Avery popsal, jak by sestřelil Vaněčka Divoká odplata v NHL: šest bitek za pět minut. Avery popsal, jak by sestřelil Vaněčka Čtěte zde
reklama