reklama

Detroit překvapivě nechrání Mrázka, proč? Někdy je příliš namyšlený, píší v zámoří

Zůstane Petr Mrázek v Detroitu? Zůstane Petr Mrázek v Detroitu? autor: ČTK
Vážně hrozí, že detroitský Petr Mrázek odejde v rámci rozšiřovacího draftu do Las Vegas, případně jiného klubu NHL. Takový scénář byl ještě před rokem nemyslitelný. Český brankář si prý uškodil výkonností a přístupem.

Praha - Ken Holland, generální manažer Detroitu, překvapil mnohé fanoušky. Na choulostivý seznam hokejistů chráněných před odchodem do Las Vegas nenapsal Petra Mrázka. Raději zvolil dražšího a o osm let staršího Jimmyho Howarda.

Proč? Novinář Ansar Khan ze serveru MLive.com vidí problém nejen ve výkonnosti, ale také v přístupu českého gólmana.

Poslední sezonu odstartoval Mrázek coby týmová jednička. Rovněž ho těšila nová dvouletá smlouva na osm milionů dolarů. Na ledě se však nevyplatil. Odchytal 50 zápasů s procentuální úspěšností zákroků 90,1.

Když poté odjel do Paříže na mistrovství světa, ani tam nepřipomínal neprostupnou hráz. "Byl tak průměrný, že ho Češi nevyužili v klíčovém čtvrtfinále. Udělal sice dost skvělých zákroků, ale také pravidelně pouštěl chytatelné střely," píše deník Detroit Free Press.

Přes Las Vegas do nového působiště?

Mrázek působí v organizaci Detroitu od roku 2010. První krůčky po draftu dělal v juniorce, ovšem pak postupně stoupal v hierarchii hlavního mužstva. Teď zažívá smutný pád. V noci na čtvrtek se může stát novou akvizicí lasvegaských Golden Knights.

Vegas má na výběr mezi Čechy Plekance, Mrázka či Neuvirtha Vegas má na výběr mezi Čechy Plekance, Mrázka či Neuvirtha Čtěte zde

Rovněž není vyloučené, že George McPhee, generální manažer nováčka NHL, 25letého Čecha získá a následně ho vymění jinam. Některým klubům totiž po rozšiřovacím draftu může chybět brankář.

Nepravděpodobná je varianta, že detroitský Holland má s McPheem dohodu ve stylu: "Nevezmeš nám Mrázka a my ti za to dáme vysokou volbu v draftu." Podobné pakty v příštích dnech nebudou výjimečné, ovšem manažer Red Wings dřív uvedl, že něco takového neplánuje.

Možná jednoduše počítá s tím, že Las Vegas Mrázka nevezme, protože na výběr bude hodně kvalitních gólmanů, třeba Marc-André Fleury z Pittsburghu, Antti Raanta z Rangers či Joonas Korpisalo z Columbusu.

Howard udělal dojem, Mrázek dráždí sebevědomím

Z diskutovaného rozhodnutí je však zřejmé, že Detroit víc věří 33letému Howardovi, který sice ukrajuje z platového stropu skoro 5,3 milionu, ale v uplynulé sezoně měl velmi solidní statistiky: 26 duelů, úspěšnost 92,7 procenta. Kdyby neprodělal zranění, nastupoval by častěji.

JIMMY HOWARD, PETR MRÁZEK, Detroit Red Wings Dva konkurenti v brankovišti Detroitu: Jimmy Howard (vlevo) a Petr Mrázek. Foto: ČTK

"Howard udělal na vedení dojem," píše Ansar Khan z MLive.com. "Tvrdě pracoval a po špatné sezoně se dostal do nejlepší možné formy."

Naopak Mrázek šel výkonnostně dolů. A to prý není jediný problém. "Vždycky měl hodně vysoké sebevědomí, což se Detroitu líbilo," tvrdí Khan. "Jenže podle některých lidí v klubu mu škodí, že je občas příliš namyšlený a myslí na sebe. V minulém ročníku bylo stále těžší ho trénovat."

Las Vegas má na vybírání hráčů z ostatních týmů relativně dost času, seznam 30 jmen musí lize odevzdat do středečních 17:00. Bude mezi nimi Mrázek?

reklama