První zápas v rámci prezentace NHL v Číně vyhrál Boston

15. 9. 2018 12:11
Český útočník David Pastrňák a obránce Jakub Zbořil v dresu vítězů ani útočník Michael Frolík z Flames v utkání nebodovali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Šen-čen  - Hokejisté Bostonu porazili v úvodním přípravném zápase před novou sezonu NHL v Šen-čenu Calgary 4:3 po samostatných nájezdech. Ve středu je na programu odveta v Pekingu. Český útočník David Pastrňák a obránce Jakub Zbořil v dresu vítězů ani útočník Michael Frolík z Flames v utkání nebodovali.

V Číně se kluby NHL představily premiérově už loni, kdy Los Angeles s Vancouverem sehrály rovněž v rámci přípravy duely v Šanghaji a Pekingu.

Boston už v první třetině získal tříbrankový náskok. Ve 14. minutě otevřel skóre po spolupráci slovenských útočníků Petera Cehlárika a Martina Bakoše Trent Frederic. Osmadvacetiletý Bakoš, který má za sebou tři sezony v české extralize v dresu Liberce a měl v létě původně namířeno do Komety Brno, se tak bodově prosadil hned v prvním startu za Bruins. S nimi v červnu uzavřel roční dvoucestnou smlouvu.

Za 79 sekund zvýšil Ryan Donato a za dalších 26 překonal gólmana Jona Gilliese i John Moore. Sekundu před koncem první třetiny překonal slovenského brankáře v dresu Bruins Jaroslava Haláka Sean Monahan a po 21 sekundách třetí třetiny snížil na rozdíl jediné branky Mark Giordano, který pak v čase 59:14 v přesilové hře zvýrazněné power play vynutil i nastavení.

Diváci v Universiade Sports Center se dočkali i samostatných nájezdů. V nich se za Boston prosadili Brad Marchand a Jake DeBrusk. Za Calgary uspěl jen Matthew Tkachuk. Pastrňák ve druhé sérii Gilliese nepřekonal.