Rangers přetlačili pod širým nebem Buffalo, v prodloužení rozhodl Miller

1. 1. 2018 22:41
Hokejové Winter Classic vidělo dramatickou show. New York Rangers totiž zvítězili pod širým nebem na Citi Field nad Buffalem 3:2 v prodloužení.
Buffalo vs. New York Rangers: Jimmy Vesey (26) a Zemgus Girgensons (28)
Buffalo vs. New York Rangers: Jimmy Vesey (26) a Zemgus Girgensons (28) | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New York Rangers zvítězili v utkání NHL Winter Classic pod širým nebem na Citi Field nad Buffalem 3:2 v prodloužení. Klub z Manhattanu sice před 41.821 diváky ztratil dvoubrankové vedení, ale v čase 62:43 rozhodl v přesilové hře J.T. Miller. Rangers tak vyhráli i svůj čtvrtý duel pod otevřeným nebem v historii.

Jediný český zástupce z aktuálních kádrů účastníků Winter Classic, brankář Ondřej Pavelec, zůstal na lavičce a kryl záda jedničce Henriku Lundqvistovi.

Přestože se hrál duel v New Yorku na domácím stánku týmu MLB Mets, bylo jako domácí vedeno Buffalo. Rangers mají totiž výhodnou dohodu s městem, díky které ušetří na daních, ale nesmí hrát domácí zápasy mimo Madison Square Garden.

Úvod utkání patřil v mrazivém (-8 stupňů), ale slunečném počasí Rangers. Buffalo při trestu Zacha Bogosiana odolalo, v páté minutě už prohrávalo. Jesper Fast uvolnil mezi kruhy Paula Careyho, který překonal Robina Lehnera.

Za čtyři minuty se Rangers radovali znovu. Kevin Hayes předvedl místo zakončení krásnou otočku, přihrál Michaelu Grabnerovi a ten doklepl puk do prázdné branky. V polovině úvodní třetiny byl blízko snížení Ryan O'́Reilly a Lundqvistovi pomohla tyč.

Rangers nabídli fauly v první třetině Buffalu tři přesilové hry a Sabres využili až tu třetí, jež se přenesla do druhého dějství. Nejdříve mohl zvýšit Grabner, v úniku neuspěl. Z branky se tak radoval vzápětí po střele Rasmuse Ristolainena Sam Reinhart, když se prosadil z dorážky.

Rangers nevyužili ani svou druhou přesilovku při dalším Bogosianově pobytu na trestné lavici. Na druhé straně při trestu J.T. Millera v polovině druhé části trefil Marco Scandella tyč. Buffalo se neprosadilo ani při McDonaghově trestu.

Po 27 sekundách třetí části Sabres ztrátu smazali. Lundvista překonal střelou nad lapačku od modré čáry Ristolainen. Vrátit vedení Rangers mohli Boo Nieves a David Desharnais. V 58. minutě neodvrátil prodloužení ani útočník Buffala Jack Eichel.

V nastavení šel pykat Jacob Josefson a Rangers ve výhodě čtyř proti třem rozhodli. Po střele Kavina Shatttenkirka dorazil puk bekhendem do odkryté branky Miller.

Rangers tak uspěli stejně jako při Winter Classic v roce 2012 proti Philadelphii (3:2) a o dva roky později při Stadium Series proti New Jersey (7:3) a New York Islanders (2:1). Buffalo při svém jediném vystoupení pod širým nebem prohrálo v roce 2008 s Pittsburghem 1:2 po samostatných nájezdech.

NHL Winter Classic pod otevřeným nebem na Citi Field v New Yorku:

Buffalo - NY Rangers 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 21. S. Reinhart, 41. Ristolainen - 5. P. Carey, 9. Grabner, 63. J.T. Miller. Střely na branku: 33:42. Diváci: 41.821. Hvězdy utkání: 1. J.T. Miller (NY Rangers), 2. Lehner (Buffalo), 3. K. Hayes (NY Rangers.)