reklama

Vyhodili mě, protože jsem heterosexuál, soudí legenda NHL. Na NBC podala žalobu

Hokejista Jeremy Roenick v dresu San Jose, kde dohrával svou hráčskou kariéru. Hokejista Jeremy Roenick v dresu San Jose, kde dohrával svou hráčskou kariéru. autor: ČTK
Bývalý hvězdný hokejista Jeremy Roenick žaluje televizní stanici NBC, kde dřív pracoval jako analytik. Vyhazov podle svého úsudku dostal kvůli své heterosexualitě.

Mediální gigant rozvázal s Roenickem smlouvu v únoru letošního roku, a to po předchozí suspendaci, za níž stálo prosincové vystoupení v populárním podcastu Spittin' Chiclets, který nespadá pod NBC.

Roenick, který i během své hráčské kariéry mluvil velmi otevřeně, v podcastu vtipkoval o sexu se svými spolupracovníky.

Například vyprávěl historku z Portugalska, kde trávil dovolenou s kolegyní Kathryn Tappenovou a manželkou. Monolog zakončil slovy: "Kdybychom každý večer chodili do postele všichni tři společně, bylo by to vážně dobré. Ale to se nikdy nestane."

Roenick následně mluvil v sexuálním kontextu také o kolegovi a bývalém spoluhráči Patricku Sharpovi. "Je vážně krásný. Kdyby mě oslovil, dal mi nabídku, musel bych o ní přemýšlet," spustil. "Určitě bych ho hned neodmítl." Zároveň vyzdvihl profesní kvality obou spolupracovníků.

Pět dní nato nicméně dostal trest v podobě suspendace. Později následoval vyhazov.

Roenick, který patří k nejlepším americkým kanonýrům v historii NHL, se však s nedobrovolným odchodem nesmířil a na bývalého zaměstnavatele podal žalobu. Osudnou se mu prý stala diskriminace na základě genderu a sexuální orientace.

Američan ve své žalobě poukázal na případ bývalých kolegů Johnnyho Weira a Tary Lipinskiové, kteří společně komentovali vystoupení krasobruslařky Bradie Tennellové v sexuálním kontextu, ovšem bez následků. Když na to Roenick poukázal, od svého tehdejšího šéfa Sama Flooda měl slyšet, že Weir je gay a "může říct cokoliv".

Roenick si postěžoval také na to, že když Flooda žádal o svolení mluvit na sjezdu Republikánské strany, jejímž členem je i současný americký prezident Donald Trump, dostal následující doporučení: "Neříkám ti, co můžeš a nemůžeš udělat. Víš, pro koho pracuješ. Pracuješ pro NBC. Něco takového by v tvém profilu nevypadalo dobře."

Momentálně je Roenick bez práce. Žije v Arizoně se svou manželkou, s níž vychoval dvě děti.

reklama