reklama

NHL se má rozjet od srpna v Torontu a Edmontonu. Hráči mohou svou účast odmítnout

Connor McDavid a jeho spoluhráči z Oilers by měli hrát odložené play-off na domácím ledě. Connor McDavid a jeho spoluhráči z Oilers by měli hrát odložené play-off na domácím ledě. autor: Reuters
Dohrávka NHL, které se v rozšířeném play-off zúčastní 24 týmů, by měla začít 1. srpna. Vedení severoamerické hokejové ligy se na tom podle agentury Reuters předběžně dohodlo s hráčskou asociací, zahájení tréninkových kempů stanovilo na 13. července.

Města, v nichž se budou zápasy vyřazovací části hrát, zatím vybrána nebyla. Podle médií zůstávají hlavními favority Toronto a Edmonton.

Češi obdivovali jeho povahu, Hlinka s ním zpíval na baru. Finský blesk má padesát Češi obdivovali jeho povahu, Hlinka s ním zpíval na baru. Finský blesk má padesát Čtěte zde

Více než čtyřicetistránková dohoda obsahuje vedle termínů rovněž řadu dalších podmínek a ustanovení. Týmy například budou moci využít v kempech nejvýše 30 hráčů do pole a neomezený počet brankářů, na následné zápasy play-off mohou mít na soupisce 31 jmen.

Všichni včetně rozhodčích, trenérů a zaměstnanců klubů, hal i hotelů budou denně testováni na koronavirus, přičemž pozitivní výsledek nebude znamenat izolaci celého mužstva. Hráči mohou bez jakéhokoli postihu účast v dohrávce sezony odmítnout, zato prohřešek klubu proti zdravotnímu protokolu může vést až ke ztrátě pozice v draftu.

NHL se kvůli covidu zastavila 12. března. Zbytek základní části byl zrušen, pro sedm nejhorších týmů sezona skončila. Držitel Stanleyova poháru by měl být znám na počátku října.

reklama