3. 10. 2015 7:19
Páteční výsledky přípravných zápasů hokejové NHL.
Jiří Tlustý.
Jiří Tlustý. | Foto: ČTK

New York - Hned kvarteto českých hokejistů se trefilo v pátečních přípravných zápasech hokejové NHL. Do sítě soupeřů  zamířili přesně nováček Lukáš Sedlák z Columbusu i zkušení harcovníci Jiří Tlustý (New Jersey), Jakub Voráček (Philadelphia) a Tomáš Hertl (San Jose).

22letý útočník Sedlák v 6. minutě otevřel střelou bekhendem skóre duelu Blue Jackets na ledě Saberes, v němž "Modrokabátníci" vedli už 5:0, aby v závěru zachraňovali výhru 6:4.

Hertl ve třetí třetině udal druhým gólem konečný směr průběhu zápasu San Jose s Arizonou, jeho Sharks zvítězili 3:0. Na posledním góle měl Hertl také účast, když nahrával úspěšnému střelci Joe Pavelskimu.

Zbývající dva české úspěchy se zrodily v duelu Devils s Flyers. Nejprve domácí "Ďábel" Tlustý v přesilovce ve 44. minutě vyrovnával na 1:1, aby o necelou minutu a půl později Voráček vrátil Philadelphii vedení.

Po vyrovnávacím gólu Jacoba Josefsona tři a půl minuty před koncem základní hrací doby nakonec o vítězi rozhodly nájezdy. V nich se Voráček netrefil a právě autor srovnávací branky Josefson zpečetil triumf New Jersey.

Přípravné zápasy před NHL:

Buffalo - Columbus 4:6 (0:3, 0:2, 4:1)

Branky: 45. a 53. J. McGinn, 45. Girgensons, 54. E. Kane - 29. a 59. O. Bjorkstrand, 6. Sedlák, 7. Kukan, 20. Hännikäinen, 24. W. Karlsson.

Washington - Boston 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 58. Ovečkin, rozhodující sam. nájezd Oshie - 5. Eriksson.

Carolina - Pittsburgh 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 20. J. Staal, 43. Wisniewski - 48. Dupuis.

New Jersey - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 57. a rozhodující sam. nájezd Josefson, 44. Tlustý - 32. R. White, 45. Voráček.

Detroit - Toronto 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky: 3. Abdelkader, 6. D. Miller, 44. Zetterberg, 59. B. Richards - 2. J. van Riemsdyk, 40. Arcobello.

Arizona - San Jose 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 6. a 52. Pavelski (na druhou Hertl), 42. Hertl.