Kuzněcov vyzrál na Mrázka v prodloužení, Pavelec slavil vítězství

Aktualizováno 19. 11. 2015 6:23
Oba čeští gólmani, kteří byli v akci ve středečních zápasech NHL, se stali třetí hvězdami utkání. Zatímco Ondřej Pavelec z Winnipegu slavil vítězství,. Detroit Petra Mrázka prohrál v prodloužení.
Petr Mrázek v zápase Detroitu s hokejisty Washingtonu.
Petr Mrázek v zápase Detroitu s hokejisty Washingtonu. | Foto: ČTK

New York - Český hokejový brankář Petr Mrázek z Detroitu byl sice ve středečním duelu  NHL duelu s Washingtonem vyhlášen třetí hvězdou zápasu, porážce Red Wings však zabránit nedokázal.

O výsledku vyrovnaného zápasu rozhodl po 45 vteřinách prodloužení ruský centr Jevgenij Kuzněcov, Capitals zvítězili 2:1.

Třetí hvězdou byl také gólman Winnipegu Ondřej Pavelec. Ten však na rozdíl od svého krajana slavil vítězství, Jets jasně přehráli Vancouver 4:1.

Ovečkin na Mrázka nevyzrál

Mrázek opět nedovolil Alexandru Ovečkinovi překonat rekord Sergeje Fjodorova v počtu vstřelených branek ruským hokejistou v NHL. Zatímco před osmi dny pochytal český brankář Ovečkinovi v zápase 15 pokusů, teď měl trochu méně práce, když na něho vyhlášený kanonýr vyslal 6 střel.

Utkání nakonec rozhodl jiný ruský forvard. Kuzněcov se z pravé strany natlačil před branku a individuální akcí zakončil přesnou střelou kolem těla Mrázka.

"Jen jsem se snažil jít tvrdě před branku. To dělám vždy," řekl Kuzněcov. "V prodlouženích je vynikající. Když mu dáte trochu času a místa, umí toho využít. Trochu klame soupeře i svým bruslařským stylem. Vypadá to, jakoby se moc nehýbal a přitom celou dobru zrychluje," chválil Kuzněcova trenér Washingtonu Barry Trotz.

Nová řada se uvedla gólostrojem

Trenér Winnipegu Paul Maurice učinil po špatných výsledcích několik změn v sestavě a skvěle namíchal složení druhé lajny. Formace Mathieu Perreault, Drew Stafford a Mark Scheifele zařídila všechny branky, když si prvně jmenovaný připsal tři asistence a ostatní dva útočníci zaznamenali dvě trefy a přihrávku.

Ofenzivní síla Vancouveru byla oslabena o Radima Vrbatu, který kvůli nespecifikovanému zranění do utkání nenastoupil. Trenér kanadského týmu Willie Desjardins pouze řekl, že léčba zabere českému útočníkovi pár dní.

Jedinou branku Canucks vstřelil v přesilové hře Daniel Sedin, který na začátku prostřední třetiny překonal Pavelce z dorážky a vyrovnal na 1:1. Ještě před druhou sirénou strhl vedení na stranu Jets Stafford a další dvě trefy přidali domácí v závěrečných třech minutách.

"Už jsme nějaký čas nezažili pocit vítězství a je skvělé, že si ho můžeme znovu vychutnat," uvedl Pavelec, který vychytal poslední výhru Winnipegu před dvěma týdny.

"Je to všechno jen o sebevědomí. Víme, že máme talentovaný tým, který umí hrát výborně a může porazit kohokoliv. V posledních zápasech nám ale chybělo sebevědomí," řekl český gólman.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

NHL:

Winnipeg - Vancouver 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 6. a 58. Scheifele, 38. a 59. Stafford - 27. D. Sedin. Střely na branku: 34:30. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval jednu branku z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 96,67 procenta. Diváci: 15.294. Hvězdy utkání: 1. Scheifele, 2. Stafford, 3. Pavelec (všichni Winnipeg).

Detroit - Washington 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 3. Larkin - 11. Williams, 61. Kuzněcov. Střely na branku: 26:27. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Holtby (oba Washington), 3. Mrázek (Detroit).

Edmonton - Chicago 3:4 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Branky: 37. Eberle, 44. Pouliot, 58. Draisaitl - 28. Keith, 35. Panarin, 52. Shaw, 62. Hossa. Střely na branku: 37:27. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (Chicago), 2. Draisaitl (Edmonton), 3. Hossa (Chicago).