Gól Kindla přinesl Detroitu vítězství, trefili se i Faksa a Hemský

7. 11. 2015 7:23
Český hokejový obránce Jakub Kindl rozhodl svým druhým gólem v sezoně o vítězství hráčů Detroitu na ledě Toronta. Páteční utkání NHL došlo až do prodloužení, Red Wing triumfoval 2:1.
Radost hokejistů Detroitu z vítězné trefy v brance Toronta.
Radost hokejistů Detroitu z vítězné trefy v brance Toronta. | Foto: Reuters

New York - Branka Jakuba Kindla v prodloužení rozhodla o vítězství hokejistů Detroitu v pátečním zápase NHL na ledě Toronta.

Zápas skončil v normální hrací době 1:1, český obránce zamířil přesně ve třetí minutě nastaveného času.

Hemský musel čekat na video

Do černého mířil také forvard Dallasu Aleš Hemský, jen vyrovnávací trefou nastartoval svůj tým k obratu v Carolině na konečných 4:1.

Trefu pardubického rodáka však rozhodčí potvrdili až po přezkoumání na videu, které si vyžádal trenér Caroliny. Zdálo se mu, že než Hemský dorazil puk do prázdné branky, jeho spoluhráč Colton Sceviour zakopl o brankáře Eddieho Läcka. Sudí ale branku uznali.

"Myslím, že jsem udělal maximum pro to, abych se brankáři vyhnul. Podle mě to bylo v pořádku. Ale samozřejmě jsem byl nervózní, protože to byl důležitý vyrovnávací gól, který nám hodně pomohl ve chvíli, kdy se nám moc nedařilo," uvedl Sceviour.

Faksa se dočkal první trefy

Třetí gól Stars si připsal jeho krajan Radek Faksa, pro něhož to byla premiérová trefa v zámořské soutěži.

"Konečně! Je to skvělý pocit," radoval se Faksa, který odehrál z jeho pohledu nadprůměrných 14 minut. "Byl to můj desátý zápas, v každém jsem měl šanci dát gól. Snažil jsem se být trpělivý, soustředit se jen na svou hru a nakonec mi to tam spadlo," dodal bývalý útočník Třince.

Detroit se v nejlidnatějším městě Kanady ujal v první třetině vedení  čtvrtou brankou Henrika Zetterberga v této sezoně. Na další branku si museli diváci v PNC Areně počkat až do 59. minuty, kdy českého gólmana Petra Mrázka překonal Dion Phaneuf.

To bylo ale ze strany Maple Leafs vše a Kindl určil přesnou ranou nad vyrážečku gólmana Jamese Reimera, že prohráli druhý zápas po sobě.

Mrázek ukončil zápas s 32 úspěšnými zásahy a stal se druhou hvězdou zápasu.

Tlustý nechyběl u výhry na Chicagem

Cenný skalp získali hokejisté New Jersey, kteří i s uzdraveným Jiřím Tlustým v sestavě porazili obhájce Stanleyova poháru z Chicaga 4:2. Devils rozhodli o triumfu už v první třetině, v níž vstřelili tři góly.

Blackhawks tak v sezoně prohráli i pátý zápas na soupeřově ledě s celkovým skóre 8:19. "Až budou všechny čtyři lajny makat nadoraz a zlepšíme se v obraně, naše výkony půjdou nahoru. Víme, co musíme udělat, abychom hráli lépe. Teď jde jen o to ukázat to v praxi," řekl kapitán Chicaga Jonathan Toews.

Šestou výhru v řadě vybojoval Pittsburgh, který zvítězil 2:1 v Edmontonu. Rozhodující gól vstřelil v 50. minutě v přesilové hře Phil Kessel. Letní posila z Toronta si tak připsala pátý zásah v sezoně. Na čtyři zápasy prodloužili vítěznou sérii také New York Rangers, kteří porazili 2:1 Colorado.

NHL:

Toronto - Detroit 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 59. Phaneuf - 17. Zetterberg, 63. Kindl. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 33 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97 procent. Střely na branku: 33:24. Diváci: 19.680. Hvězdy zápasu: 1. Kindl, 2. Mrázek, 3. Zetterberg (všichni Detroit).

New Jersey - Chicago 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

Branky: 4. Stempniak, 18. Palmieri, 19. Zajac, 28. Cammalleri - 39. P. Kane, 59. Kero. Střely na branku: 26:29. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Stempniak, 3. Zajac (všichni New Jersey).

Anaheim - Columbus 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 4. Fowler, 27. Maroon, 49. Manson, 60. Stoner - 30. a 60. Hartnell. Střely na branku: 34:36. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Perry, 3. Fowler (všichni Anaheim).

Colorado - NY Rangers 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky: 8. MacKinnon - 33. Stepan, 34. Lindberg. Střely na branku: 30:33. Diváci: 17.818. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. Berra (Colorado), 3. McDonagh (Rangers).

Edmonton - Pittsburgh 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 21. Klefbom - 30. Sprong, 50. Kessel. Střely na branku: 28:33. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Zatkoff (Pittsburgh), 2. Klefbom, 3. Nilsson (oba Edmonton).

Carolina - Dallas 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 24. J. Staal - 30. Hemský, 52. Sharp, 54. Faksa, 60. Demers. Střely na branku: 31:28. Diváci: 10.188. Hvězdy zápasu: 1. Sceviour (Dallas), 2. J. Staal (Carolina), 3. Seguin (Dallas).