Po přestřelce s Calgary se radoval Michálek se Senators

29. 10. 2015 6:30
Calgary Flames o vítězi středečního zápasu hokejového NHL rozhodli až po samostatných nájezdech a připsali si triumf 5:4, Senators přerušili sérii čtyř porážek a oslavili premiérové vítězství v sezoně na domácím ledě.
Michael Frolík z Calgary (v bílém)  v souboji s ottawským Maxem McCormickem.
Michael Frolík z Calgary (v bílém) v souboji s ottawským Maxem McCormickem. | Foto: Reuters

New York - Asistence Milana Michálka pomohla hokejistům Ottawy k vítězství v dramatickém středečním zápase NHL s Calgary. V dresu hostí dvakrát nahrával Jiří Hudler a jednou Michael Frolík.

Flames o vítězi rozhodli až po samostatných nájezdech a připsali si triumf 5:4, Senators přerušili sérii čtyř porážek a oslavili premiérové vítězství v sezoně na domácím ledě.

"Je to příjemný pocit získat dva body, přijít do šatny, pustit muziku. Opravdu jsme to už nutně potřebovali jako sůl," radoval se po utkání brankář Craig Anderson, který si připsal 34 úspěšných zákroků.

Po klidu přišla smršť

V zápase se dlouho nic podstatného nedělo, hosté se dostali do vedení ve 25. minutě a dlouho nejtěsnější náskok 1:0 hájili. Pak se ale spustila přestřelka. V závěru druhé třetiny nejprve domácí dvěma góly skóre otočili, v úvodu třetího dějství hosté dvěma trefami v rozmezí 57 sekund získali náskok zpět.

Jenže v polovině třetiny šla zase do vedení Ottawa díky dvěma úderům během 18 sekund. V 53. minutě pak kanonádu ukončili hosté vyrovnávací trefou v přesilovce.

Gólman Hiller nedokončil zápas

Krátce předtím se jim ale zranil gólman Jonas Hiller a do branky tak musel náhradník Joni Ortio. Ve zbytku základní hrací doby ani v prodloužení neinkasoval, v penaltovém rozstřelu ho však překonali Turris a Zibanejad, zatímco na druhé straně Craig Anderson kapituloval jen jednou.

Pouze mezi náhradníky zůstali čeští obránci Ladislav Šmíd a Jakub Nakládal, který tak dál čeká na debut v NHL. Do sestavy Flames se totiž vrátil zadák TJ Brodie, jenž se zranil v přípravném zápase před sezonou. "Byl jedním z nejlepších hráčů na ledě," ocenil jeho výkon trenér Bob Hartley. "Celkově jsme dnes jako tým nehráli špatně, na utkání lze najít řadu pozitiv. Bohužel jsme získali jen jeden bod," dodal.

Fleury dál čaruje

Po pěti zápasech skončila vítězná série Washingtonu. Zastavil ji Pittsburgh, který v hlavním městě USA vyhrál 3:1. Hlavním strůjcem úspěchu Penguins byl znovu brankář Marc-Andre Fleury, který si připsal 33 úspěšných zákroků a v posledních dvou zápasech tak inkasoval jen dvakrát ze 73 střel.

Po dvou bezbrankových třetinách to byl on, kdo inkasoval jako první, když ve 42. minutě otevřel skóre zápasu Jevgenij Kuzněcov. Za pouhých 24 sekund ale vyrovnal Beau Bennett a o další dvě minuty později dostal Tučňáky do vedení Phil Kessel. Jejich triumf pak zpečetil trefou do prázdné branky při power play Nick Bonino. Největší hvězdy Alexandr Ovečkin a Sidney Crosby nebodovaly.

"Čím víc střel na něho jde, tím chytá lépe," řekl na Fleuryho adresu útočník Bennett. "Dnes byl opět naším nejlepším hráčem a udržel nás ve hře," dodal Bennett, jehož tým po porážkách ve třech úvodních zápasech sezony vyhrál pět z uplynulých šesti duelů.

Ve třetím středečním zápase zvítězil Nashville na ledě San Jose 2:1. Predators tak potvrdili dobrou formu, když si připsali již sedmou výhru v sezoně a vyhoupli se do čela tabulky Západní konference.

Výsledky NHL:

Ottawa - Calgary 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 2:3 - 0:0)

Branky: 38. Z. Smith, 40. Ryan, 50. Turris, 51. Pageau (M. Michálek), rozh. nájezd Zibanejad - 25. Hamilton (Hudler), 45. Colborne (Hudler), 46. Russell (Frolík), 53. Bennett. Střely na branku: 23:38. Diváci: 16.923. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Turris (oba Ottawa), 3. Bennett (Calgary).

San Jose - Nashville 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 42. Pavelski - 4. Nystrom, 49. Järnkrok. Střely na branku: 21:24. Diváci: 15.219. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Pavelski (San Jose), 3. Jones (Nashville).

Washington - Pittsburgh 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky: 42. Kuzněcov - 42. Bennett, 44. Kessel, 59. Bonino. Střely na branku: 34:25. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Kessel (oba Pittsburgh), 3. Kuzněcov (Washington).