Detroit dvakrát inkasoval a v play off jde dál Tampa

30. 4. 2015 6:06
Výsledky play off NHL
Podívejte se, jak Tampa Bay v sedmém zápase přehrála hokejisty Detroitu. | Video: You Tube

New York - Hokejisté Detroitu skončili v letošním play off NHL, když v klíčovém sedmém zápase série prvního kola Východní konference prohráli na ledě Tampy Bay 0:2. Lightning vyzvou v semifinále Východní konference Montreal.

Brankář Petr Mrázek kapituloval poprvé až ve 43. minutě, když ho ránou z pravého kruhu prostřelil svým prvním gólem v play off obránce Braydon Coburn.

"Věděl jsem, že bude střílet z první, ale neviděl jsem to. Byla to hezká střela, povedla se mu," komentoval klíčový moment Mrázek.

Druhý gól padl minutu a 18 vteřin před koncem zápasu do prázdné branky Red Wings během jejich power play. Autorem rozhodující trefy se stal švédský útočník Anton Stralman.

Mrázek, který čelil 16 střelám soupeře, byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Zastínil ho ale soupeřův gólman Ben Bishop, který z 31 střeleckých pokusů Detroitu nepustil za záda ani jeden.

Red Wings byli oslabeni v obraně. Chyběl jim potrestaný Niklas Kronwall i zraněný Marek Židlický, jehož případný start na MS v Praze je tak ohrožen.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 7. zápas:

Tampa Bay - Detroit 2:0 (konečný stav série 4:3)

Branky: 44. Coburn, 59. Stralman. Střely na branku: 17:31. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58:29 minuty, inkasoval jeden gól z 17 střel a úspěšnost zásahů měl 94,12 procenta. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Coburn (oba Tampa Bay), 3. Mrázek (Detroit). Konečný stav série: 4:3.