Washington dál drtí Philadelphii, vyhrál i třetí duel

Aktualizováno 19. 4. 2016 7:34
Radost hokejistů Washingtonu po třetí výhře nad Philadelphií.
Radost hokejistů Washingtonu po třetí výhře nad Philadelphií. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Washingtonu v prvním kole souboje o Stanley Cup vyhráli i třetí duel nad Philadelphií. Na soupeřově ledě v pondělním zápase play off NHL triumfovali vysoko 6:1.

Minnesota slavila proti Dallasu první výhru a snížila stav série na 1:2, stejně tak se vedlo Los Angeles na půdě San Jose. Králové vyhráli 2:1 v prodloužení. Na jediný gól domácích nahrával Tomáš Hertl.

Letci, v jejichž brance znovu odchytal celý zápas Steve Mason, přitom měli skvělý vstup do utkání a už po 57 sekundách vedli zásluhou Michaela Raffla 1:0.

Capitals zatím 3:0 v sérii nikdy nevedli

Jenže hosté záhy v přesilové hře vyrovnali, v polovině utkání otočil skóre Alexander Ovečkin a ve třetí třetině už Capitals zcela dominovali a pečetili svůj triumf čtyřmi góly. Všechny přitom vstřelili v přesilovkách, v nichž tak dohromady skórovali pětkrát a vytvořili nový klubový rekord v rámci play off.

Capitals poprvé v historii klubu vedou v play off 3:0 na zápasy. V minulosti sedmkrát prohráli utkání číslo 3 poté, co se ujali vedení 2:0. "Ale pořád to nic neznamená. Ještě musíme udělat jeden krok," konstatoval obránce John Carlson, který vstřelil gól, na dva přihrál a byl vyhlášen první hvězdou zápasu před Ovečkinem, jenž se trefil dvakrát a na jednu branku přihrál.

Minnesota prohrávala s Dallasem po čtyřech minutách a dvou gólech Patricka Sharpa už 0:2, ale pak se nadechla k velkému obratu. Těsně před přestávkou domácí snížili, ve 27. minutě vyrovnali a dalším gólem v poslední minutě třetiny se dostali poprvé do vedení. Ve třetím dějství si pak Divočáci vítězství už pohlídali.

"Neděláme si to lehké, ale to už je naše klasika," řekl s ohledem na nepovedený vstup do utkání střelec dvou gólů Jason Pominville. "Nejdřív se musíme shodit do jámy, ale při vylézání si vedeme celkem dobře. Napoprvé jsme se z ní dostali, když jsme proklouzli do play off, napodruhé dnešním výkonem," uvedl Pominville.

Sharks zlomilo prodloužení

Žraloci ze San Jose chtěli po dvou výhrách v Los Angeles potvrdit úspěch na domácím ledě a už po 30 sekundách vedli 1:0. Hertl vyhrál souboj v rohu kluziště, Joe Thornton vyjel s pukem mezi kruhy a střelou zápěstím překonal Jonathana Quicka.

Jenže v 9. minutě vyrovnal v přesilové hře Anže Kopitar a pak čekali fanoušci na další gól až do prodloužení. Šťastnější nakonec byli hosté, když ve čtvrté minutě nastaveného času domácí špatně rozehráli a po rychlém výpadu rozhodl Tanner Pearson.

Pearsonův vítězný gól:

Statistika - 1. kolo play off NHL:

Východní konference - 3. zápas:

Philadelphia - Washington 1:6 (1:1, 0:1, 0:4)

Branky: 1. Raffl - 29. a 55. Ovečkin, 5. Johansson, 42. Kuzněcov, 48. Carlson, 59. Beagle. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19.678. Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Ovečkin, 3. Bäckström (všichni Washington). Stav série: 0:3.

Západní konference - 3. zápasy:

Minnesota - Dallas 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Branky: 40. a 59. Pominville, 20. Porter, 27. Haula, 47. Koivu - 1. a 5. Sharp, 54. Sceviour. Střely na branku: 25:17. Diváci: 19.038. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Granlund, 3. Pominville (všichni Minnesota). Stav série 1:2.

San Jose - Los Angeles 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 1. J. Thornton (Hertl) - 9. Kopitar, 64. Pearson. Střely na branku: 30:24. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Pearson, 2. Quick (oba Los Angeles), 3. Jones (San Jose). Stav série: 2:1.